Piloci odbudują Obsidian Orbital

Fot. Cmdr Scarlet Yuri
Ostatnie działania obcych terroryzujących Plejady skoncentrowane na niszczeniu stacji orbitalnych kontrolowanych przez organizację AEGIS odbiły się szerokim echem wśród społeczności galaktycznej. Rykoszetem oberwały niektóre stacje niezależne czy też niezwiązane z tą organizacją.Szeroko komentowane, ale też marginalizowane przez frakcje rządzące ataki Thargoidów zasiały niepokój i panikę wśród mieszkańców Plejad. Ostatni, mający miejsce tydzień temu atak na Obsidian Orbital w systemie Maia zaszokował członków Federacji Pilotów, gdy znany propagator nauki i techniki, a jednocześnie zarządca stacji - ObsidianAnt - wysłał mrożącą krew w żyłach transmisję alarmową:


Wielu pilotów, czy to samodzielnie, czy w zorganizowanych grupach wzięło udział w akcji ratunkowej ewakuując pozostałych przy życiu ludzi znajdujących się na Osidian Orbital, czy też transportując leki i sprzęt medyczny.

To była akcja na szeroką skalę. Dawno nie widziałem, by jedno wydarzenie zjednoczyło tylu obcych sobie ludzi. Na pewno społeczność nie zareagowała tak na pozostałe zniszczone stacje. Gdyby nie tragiczna przyczyna, życzyłbym nam wszystkim więcej takich akcji. - prof. Ishmael Palin
Aktualnie sytuacja została opanowana - pożary zostały ugaszone, korytarz stacji uprzątnięty, a systemy powoli wracają do pierwotnego działania. To jednak jeszcze nie wszystko. Stacja wymaga natychmiastowego remontu, do którego wymagane są spore ilości różnych surowców i komponentów. Tak jak w przypadku akcji ratunkowej, tak i teraz wiele organizacji i mniejszych frakcji zadeklarowało chęć pomocy w odbudowie stacji.

Do tej akcji postaramy się zaangażować całą galaktyczną społeczność. Ale niech husarski konwój pokaże, że nasza frakcja poważnie podchodzi do sprawy i gotowi jesteśmy na mozolne przewożenie towarów między Bańką a Plejadami. [...] Pokażmy obcym, że ludzkość potrafi odłożyć na bok polityczne spory oraz zróżnicowane poglądy i zjednoczyć się nie tylko w walce przeciwko obcej rasie, ale też w naprawianiu szkód przez nią wyrządzonych. - Hetman TWH, Mathias Shallowgrave
Przedstawiciele rządów na razie odmówiły komentarza. Do sprawy wrócimy.

1 komentarz:

  1. Swoją cegiełkę do naprawy stacji na pewno dołożę

    OdpowiedzUsuń