Podsumowanie tygodnia

Oto najważniejsze wydarzenia tego tygodnia.

Raporty zebrane od prywatnych pilotów potwierdzają napotkanie nowego typu jednostki Thargoidów, zarówno w Plejadach jak i na obrzeżach systemów centralnych. Statek ten, oznaczony przez pilotów Federacji jako thargoidzki Scout Marauder, cechuje się większą mobilnością niż Interceptor, jest jednak mniej odporny na ostrzał.

W międzyczasie opublikowane przez Aegis raporty analityczne potwierdzają schemat, według jakiego Thargoidzi atakowali w ostatnim czasie porty kosmiczne, pozostawiając tysiące zabitych oraz uszkodzoną infrastrukturę. Admirał Aden Tanner, główny wojskowy koordynator, potwierdził iż Thargoidzi obrali na cel porty kosmiczne w któych Aegis założyło swoje laboratoria. Podjęto wzmocnione środki ostrożności we wszystkich stacjach, na których obecne jest Aegis.

Władze w Colonii zdecydowały o podniesieniu stopnia ochrony przez zbudowanie nowej instalacji obronnej w regionie. Korporacja Arek Crimson Vision rozpoczęła równoległą operację mającą na celu wzmocnienie sił wojskowych w Colonii poprzez zaopatrzenie systemu w broń. Obie inicjatywy są bezpośrednią reakcją na utrzymujące się wrogie działania ze strony Thargoidów.

Na koniec, Admirał Denton Patreus ogłosił iż połączona operacja Federacji i Imperium w Plejadach, w Sektorze OI-T c3-7 oraz w Arietis, w Sektorze XE-Z b4 zakończyła się sukcesem. Wielu pilotów operujących niezależnie wsparło kampanię przez eliminowanie Thargoidów oraz odzyskiwanie czarnych skrzynek i dóbr osobistych z obszarów zaatakowanych przez obcych.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza