Podsumowanie tygodnia

Oto najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia:

Odkryto kilka nowych miejsc z pozostałościami po Strażnikach, co skutkowało napływem świeżych informacji o tej dawno zaginionej cywilizacji. Część z tak pozyskanej wiedzy została praktycznie wykorzystana przez inżyniera Ram Taha, który opracował plany dla nowych modeli broni i systemów zasilania dla statków, opartych na wzorcach Strażników.

Kilkoro z ważnych osobistości zareagowało na te wieści. Prezydent Federacji Zachary Hudson powiedział “Wszytko co pomoże nam bronić obywateli przed agresją Thargoidów jest mile widziane”, zaś Admirał Denton Patreus z Imperium wyraził nadzieję, iż nowe uzbrojenie pozwoli na “uzyskanie taktycznej przewagi w naszym konflikcie z Thargoidami”.

W międzyczasie Aegis uruchomiło operację mającą na celu monitorowanie aktywności Thargoidów w mgławicy Plejady. Wspólna inicjatywa trzech supermocarstw utworzyła sieć orbitalnych stacji badawczych w sześciu miejscach w Plejadach jako część operacji “Sokole Oko”. Stacje te będą monitorować systemy w których wiadomo o obecności naziemnych instalacji Thargoidów.

Na koniec, Koalicja Othime ogłosiła plany rozwoju swoich rafinerii w systemie macierzystym poprzez konstrukcję nowej bazy asteroidalnej. Organizacja ma nadzieję, że pozwoli jej ona  na podjęcie równej rywalizacji z innymi rafineriami znajdującymi się w regionie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza