Senator Imperium zamordowany

Imperialny senator Nestor Cartesius został znaleziony martwy w swoim domu na Kapitolu. Lokalne media potwierdziły, że służby dochodzeniowe traktują jego śmierć jako wynik zabójstwa.

Kapitan Seutonia z Imperialnej Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego przekazała następujące fakty na konferencji prasowej:

"Ciało senatora Cartesiusa odkryto we wczesnych godzinach rannych. Nie było oznak walki, ale odkryliśmy notatkę, która, jak przypuszczamy, została celowo pozostawiona przez mordercę. W nocie tej czytamy: "Dla Jamesona". "
"Jak wiadomo, w zeszłym roku odnaleziono statek postaci historycznej, Cmdr. Johna Jamesona. Brał on udział w swojej ostatniej misji w imieniu nieistniejącego już Zespołu Badań Międzygalaktycznych. Przypuszczalnie jest to Jameson, do którego odnosi się notatka. "
"Analitycy IISS potwierdzili, że Nestor Cartesius pochodzi bezpośrednio od ważnego członka INRA. Dlatego uważamy, że to przestępstwo wiąże się z niedawnym ponownym odkryciem placówek INRA. Robocza hipoteza wskazuje, że motywem była zemsta, wynikająca w związku z dawnymi działaniami INRA, jak i przodka Cartesiusa.
Kapitan Seutonia zakończyła stwierdzeniem, że śledztwo trwa.

Cesarz Arissa Lavigny-Duval złożył krótkie oświadczenie:

"Imperium straciło jednego ze swoich wybitnych obywateli - takiego, którego imię nigdy nie zostanie zapomniane. Bądźcie pewni, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby znaleźć odpowiedzialnych i szybko postawić ich przed obliczem sprawiedliwości ".

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza