Komodor McAllister Powołana do Rady Admirałów

Komodor Riri McAllister z Sił Obronnych Sojuszu została powołana do Rady Admirałów i awansowana na stanowisko kontradmirała.

Rada Admirałów jest odpowiedzialna za strategię wojskową całego Sojuszu, a każdy z jej sześciu członków dowodzi flotą wsparcia. Miejsce w radzie zostało zwolnione, gdy admirał Tulimaq Buchanan został zamordowany przez terrorystów z grupy League of Reparation.


Aktualnie dowodząca swoją flotą McAllister pochodzi z systemu Lave i jest najmłodszą osobą, jaka kiedykolwiek została mianowana do Rady. Jest również najmłodsza stopniem, pomijając kilku innych kandydatów z admiralicji ADF, co wywołało pewne kontrowersje.

Admirał George Varma w obronie tej nominacji powiedział:

"Pomimo względnie młodego wieku, McAllister jest jedną z naszych najbardziej odznaczonych weteranek wojennych, jest również mistrzynią strategii. To czyni jej kandydaturę doskonałą dla obrony Sojuszu."
Nowo powołana kontradmirał McAllister wygłosiła charakterystycznie krótkie stwierdzenie:
"Jestem wdzięczna Radzie za ten zaszczyt. Będę wspierać walkę z terrorystami odpowiedzialnymi za śmierć mego poprzednija z takim zaangażowaniem, z jakim traktuję swoje obowiązki wobec floty."

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza