Odkrycie tajnej organizacji

Imperialna Służba Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ISBW) ujawniła, że ​​morderczyni senatora Nestora Cartesiusa działała na zlecenie tajnej organizacji.
Kapitan Niamh Seutonia, prowadząc śledztwo ISBW w sprawie śmierci Cartesiusa, złożył następujące oświadczenie:
"Udało nam się ustalić, że senator Cartesius został zabity za pomocą neurotoksyny. Ktokolwiek jej użył, musiał też zostać wyszkolony w omijaniu systemów bezpieczeństwa. Nasz trop wskazywał na byłą członkinię Gwardii Imperialnej, która działała teraz jako niezależny zabójca. Namierzyliśmy ją w jej kryjówkę, gdzie opierała się aresztowaniu. Niestety, doszło do wymiany ognia i podczas kolejnej serii nie mając innego wyjścia, musieliśmy wyeliminować zabójczynię."

"Badanie jej sprzętu komunikacyjnego potwierdziło informację, że to właśnie ona została wynajęta do zabicia Cartesiusa i dostarczenia wiadomości *Za Jamesona*. Jej zleceniodawcy określali się jako League of Reparation. Wydaje się, że teoria zemsty jako motywu zbrodni znajduje potwierdzenie - celem Ligi jest zapewnienie *sprawiedliwości dla ofiar zbrodni INRA*. "

"Zwiększamy obszar naszego dochodzenia i powołujemy w tym celu grupę zadaniową. ISBW wykryje tę organizację i wyeliminuje ją, zanim zdoła popełnić kolejne zbrodnie."

Na pytanie, czy osoby powiązane z INRA mogą być zagrożone, kapitan Seutonia odpowiedział:
"Nie możemy wykluczyć takiej możliwości. Jeśli działania League of Reparation są ukierunkowane w stronę potomków osób zaangażowanych w działalność INRA, tysiące osób może być potencjalnym celem i to nie tylko w Imperium. Z tego powodu nawiązałem już kontakt z moimi odpowiednikami w Federacji oraz w Sojuszu i zaprosiłem ich do współpracy z naszą grupą zadaniową."

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza