Inspektor Sojuszu Zamordowana przez League of Reparation

Starsza inspektor Kay Kilbride oraz czterech innych agentów Interpolu Sojuszu zostało zamordowanych przez członków organizacji terrorystycznej League of Reparation.

Incydent miał miejsce w mieście New Rossyth w systemie Turner’s World. Rzecznik Interpolu przedstawił wstępny raport ze zdarzenia:
"Starsza Inspektor Kilbride działała w oparciu o informacje, z których wynikało, że komórka League of Reparation działała w opuszczonej odlewni w New Rossyth. Dowodziła grupą szturmową, której zadaniem było pojmanie członków grupy. Wstępne śledztwo pozwala przypuszczać, że budynek odlewni mógł być zaminowany ukrytymi materiałami wybuchowymi. Kilbride wraz z czterema innymi agentami zginęła na miejscu, siedmiu innych zostało rannych."
Kilbride była jednym z trzech założycieli trójstronnej grupy zadaniowej prowadzącej śledztwo w sprawie League of Reparation. Dwójka pozostałych założycieli - kapitan Niamh Seutonia i starsza agent Tanya Ramirez złożyli wspólne oświadczenie w imieniu Imperial Internal Security Service i Federal Intelligence Agency:
"To jest smutny dzień. Straciliśmy jedną z najbardziej utalentowanych osób w walce z terroryzmem. Pewnym jest, że starsza inspektor stała się celem dezinformacji, która miała ją zwabić prosto w pułapkę - trzeba to traktować jako akt odwetu za jej ostatnie sukcesy w rozpracowywaniu Ligi."

"Chociaż opłakujemy stratę inspektor Kilbride, kontynuujemy swą pracę. Interpol Sojuszu wyznaczył zastępcę inspektora Marę Klatt jako łączniczkę grupy zadaniowej. Czekamy na możliwość współpracy z nią, by wyplenić tę fanatyczną organizację."
Zastępca Inspektora Mara Klatt była niedostępna i nie wystosowała żadnego komentarza w tej sprawie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza