Aresztowano Admirała Sojuszu

Członek Rady Admirałów Sojuszu został aresztowany przez trójstronną grupę zadaniową prowadzącą śledztwo w sprawie League of Reparation.

Admirał George Varma został zatrzymany przez kapitan Niamh Seutonią oraz starszą agentką Tanyą Ramirez w trakcie spotkania personelu admiralicji na stacji Donaldson w systemie Alioth. Pomimo protestów admirał został aresztowany i przekazany do chronionego obiektu.

Kapitan Seutonia wygłosiła krótkie oświadczenie dla mediów:

"Próbowaliśmy ustalić, w jaki sposób League of Reparation otrzymała dostęp do technologii wojskowych: broni, sprzętu oraz metod szyfrowania. Mamy dowody, że admirał Varma potajemnie przekierowywał transporty sił obrony Sojuszu do komórek terrorystycznych. Jest duże prawdopodieństwo, że Varma jest Nexusem i koordynuje działania organizacji. Postępujemy według tego założenia."
Aresztowanie admirała spowodowało dyplomatyczne perturbacje. Ambasadorzy Federacji i Imperium zostali wezwani przed Zgromadzeniem Sojuszu. Członek Rady Jed Trager powiedział The Alliance Tribune:
"Dla Federalnej Agencji Wywiadowczej i Imperialnej Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego przejęcie admirała Sojuszu jest skandalicznym przekroczeniem uprawnień i nie przejdą z tym do porządku dziennego."
Rada admirałów wezwała do przeprowadzenia niezależnego śledztwa w celu zweryfikowania oskarżeń nałożonych na admirała Varmę. Premier Edmund Mahon złożył publiczne oświadczenie:
"To był ogromny wstrząs, ale materiał dowodowy zebrany przeciwko admirałowi Varmie jest ogromny. Jestem przekonany, że proces sądowy będzie sprawiedliwy, a nasz przedstawiciel w ramach trójstronnej grupy zadaniowej to zapewni."
Zastępca inspektora Klatt nie skomentowała powyższych informacji.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza