Far God Cult zaatakowany

Ostatnio miała miejsce seria zamachów wymierzona przeciw czczącemu Thargoidów Far God Cult, w wyniku których zginęło kilkadziesiąt osób, rannych zaś zotało kilkaset.

Od chwili gdy Church of Eternal Void zadeklarowało wojnę przeciw sekcie, jej członkowie namawiali obywateli aby atakować czcicieli Thargoidów w wielu systemach. Kilka miejsc kultu sekty zostało doszczętnie spalonych.

Kultyści Far God nie stawiali oporu przed agresją, a nawet odmawiali opuszczenia płonących kaplic swego kultu.

Kardynał Hieronymous, reprezentujący Church of Eternal Void, tak zwrócił się do tłumów:
„Nasi lojalni wyznawcy wykonują sprawiedliwą pracę Strażników! Ci, którzy służą Thargoidzkim demonom, sami są demonami, i zasługują na śmierć w płomieniach!”
Juanita Bishop – bojowniczka walcząca słowem przeciw sekcie Far God, powiedziała mediom:
„Nie jest to piękny widok, ale to co dzieje się teraz nie różni się od tego co robią w przestrzeni kosmicznej nasi dzielni piloci – bronimy swojego gatunku. Zrobimy wszystko, co będzie trzeba, aby chronić nasze dzieci przed tymi potworami.”
Lokalne siły porządkowe nie spieszyły się z reagowaniem na incydenty, aresztowano niewiele osób w związku z tymi wydarzeniami. Konsul Quinn Damico skomentował:
„Brak natychmiastowych, zdecydowanych kroków jest niewybaczalny. Kościół dopuszcza się aktów kryminalnych i prześladuje legalnie zarejestrowaną religię. Wzywam władze to pełnego zaangażowania służb mundurowych do walki z takimi „samozwańczymi obrońcami”.”

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza