Odnaleziono robota uciekiniera

Robot górniczy, który wymknął się spod kontroli w Homeland w systemie Beta Hydri, został zlokalizowany i wyłączony.

Maszyna DG090 firmy MacArthur Mining Ltd zniknęła po samoczynnym aktywowaniu i wydrążeniu tunelu pod ziemią. Przez kilka dni jej lokalizacja pozostawała nieznana. W końcu udało się ją odnaleźć ponad sto kilometrów od miejsca, w którym wyrwała się z pod kontroli.

Szef Bezpieczeństwa Sara Kulkarni przedstawiła następujący raport:
"Nasze drony poszukiwawcze wykryły robota, który pojawił się w paśmie górskim Blue Peaks. Sądzimy, że był działał zgodnie z pierwotnym programem, poszukiwania złóż mineralnych. Jednostki Marynarki Federalnej zostały natychmiast wysłane we wskazane miejsce. Następnie robot został częściowo zniszczony z powietrza, by zapobiec ewentualnym szkodom. "

Dyrektor Chen Emerson z MacArthur Mining Ltd skomentował to zajście:
"Zbadanie pozostałości robota potwierdziło nasze podejrzenia, że był on pozostawiony w niewłaściwym trybie gotowości. Jego panel komunikacyjny został następnie zakłócony przez sygnały lokalne, co spowodowało uruchomienie wstępnie ustawionego programu poszukiwania złóż. Seria DG090 jest bardzo niezawodna, a ten niefortunny incydent nie powinien być postrzegany jako skaza na jego doskonałej reputacji. "

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza