Sekta od środka

Niezależny reporter Gethin Okonkwo, którego wcześniej uważano za zaginionego, ujawnił, że przez ostatnie trzy miesiące żył pod przykrywką wewnątrz szeregów kultu Odległego Boga.
W cytowanym artykule Okonkwo podzielił się swoimi doświadczeniami:

"Byłem zafascynowany badaniami dr Uljanowa i desperacko pragnąłem zrozumieć ten kult wieszczących zagładę, postanowiłem więc potajemnie przestudiować grupę wyznaniową, podając się za poszukującego prawdy."
"W tym czasie odwiedziłem ich kaplice w kilku różnych systemach, ledwo uciekając przed śmiercią, gdy jedna z nich została zaatakowana przez zwolenników Church of Eternal Void. Przy wielu okazjach byłam fizycznie i słownie nękany przez członków społeczeństwa galaktycznego, w tym przez działaczy kampanii Juanity Bishop. "

"W żadnym momencie nie widziałem dowodu na faktyczny kontakt z Thargoidami, wyjątkiem były okazjonalne użycia obcych elementów jako ich świętych artefaktów. Większość wyznawców jest w istocie fatalistami, pochłoniętymi myślą o apokalipsie. Niektórzy są przekonani, że tylko oni przetrwają manifestację Odległego Boga. Jest to dziwna i często sprzeczna wiara, ale nie mniej niż inne religie. "

"Nagrałem swoje doświadczenia w sekcie za pomocą ukrytych mikro-kamer. Dobrowolnie dzielę się tymi danymi z Federalną Agencją Wywiadowczą, aby udowodnić, że sekta Odległego Boga nie jest niebezpieczna, i mam nadzieję na zakończenie jej prześladowań. "

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza