Kolejne roboty z aplikacją szpiegującą

Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSS) odkryła kolejne roboty administracyjne zainfekowane oprogramowaniem szpiegującym.

Nadinspektor Ramesh Thorne powiedział mediom:
"Nasze śledztwo w sprawie robota administracyjnego Lloyda Hardacre, który potajemnie rejestrował dowody oszustw korporacyjnych, znacznie się rozszerzyło. Działając na doniesieniach o niezwykłym zachowaniu, odkryliśmy pięć kolejnych maszyn zawierających ukryte oprogramowanie szpiegowskie."

"Za każdym razem był to model PA912 wyprodukowanym przez Achilles Corporation. Właściciele maszyn pomagają nam teraz w dochodzeniu".
Jak do tej pory zidentyfikowano dwóch z pięciu właścicieli. Don Zhao jest dyrektorem generalnym Kuiper Mining Inc. Anya Blackriver natomiast prowadzi konsultacje w zakresie PR z biurami na Olympus Village, San Francisco i stacji Columbus.

Rzecznik Achilles Corporation wydał następujące oświadczenie:

"Współpracujemy przy śledztwie z FSS i pragniemy zapewnić wszystkich, że nasze roboty są godne zaufania jak nigdy dotąd. Wykryte ostatnio nielegalne oprogramowanie szpiegujące nie ma nic wspólnego z Achilles Corporation."
W ciągu oastatnich dziesięciu lat Achilles Corporation sprzedała ponad 20 mln robotów w całej Federacji, w tym prawie 300 tys. modeli PA912.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza