"Mars Tribune" odrzuca zarzuty

Podczas gdy Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSS) kontynuuje swoje śledztwo dotyczące nielegalnego zdobywania informacji o obywatelach przez "The Mars Tribune", będąca właścicielem organizacja-matka, Cordova Group, wystosowała oficjalną skargę.

FSS ustaliła iż roboty administracyjne należące do dziesiątek osób publicznych oraz zamożnych osób prywatnych zostały wyposażone w ukryte programy zbierające dane, oraz że właśnie te aplikacje mogą być źródłem kilku ostatnich skandali, ujawnionych wyłącznie przez redakcję "The Mars Tribune".

Kingsley Cordova, miliarder i właściciel "The Mars Tribune", tak odniósł się do całej sytjacji w artykule redakcyjnym:

"Te oskarżenia to potwarz wymierzona w dziennikarską jedność. Czy mamy być karani za obnażenie kryminalistów oraz kłamców? Nasi czytelnicy zawsze byli nam wdzięczni za rzucenie choć trochę światła na to co dzieje się w mrocznych zakamarkach systemu Sol."
"Sugeruję aby FSS zachowywała się ostrożniej. Okazuje się iż te roboty miały dostęp do bardzo wrażliwych danych. Byłoby naprawdę szkoda, gdyby zostało upublicznione WSZYSTKO, czego dowiedziały się o swoich właścicielach..."

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza