Morderstwo kandydatki na prezydenta

Jedna z trzech kandydatów na Prezydenta Sojuszu, Fazia Silva została znaleziona martwa. Wstępne oględziny wskazują na to, że została zamordowana.

Inspektor Erin Sangster z Alliance Interpol powiedziała:
"Ciało panny Silvy zostało znalezione w jej pokoju na stacji Hume Orbital, gdzie przebywała podczas swojej kampanii wyborczej. Zespół medyczny wykrył ślady trucizny w ciele denatki co pozwala podejrzewać, że panna Silva została ofiarą morderstwa."
Pojawiły się spekulacje, że morderstwo miało tło polityczne i było motywowane proponowanymi przez kandydatkę zmianami w polityce finansowej Sojuszu. Nie da się również wykluczyć powodów biznesowych. Fazia Silva miała wielu zawziętych rywali w świecie biznesu.

Jej siostra, Tashmira Silva, nadzorująca imperium korporacji Silva, oświadczyła:
"Jesteśmy zdruzgotani - nie możemy uwierzyć, że odebrano nam Fazię. Pragnę uhonorować pamięć po niej nadal kierując firmami, które dzięki niej odniosły tak wielki sukces."
Premier Edmund Mahon oraz obaj rywale panny Silvy w wyścigu o fotel prezydenta, Gibson Kincaid i Elijah Beck przesłali kondolencje. Prezydent Kincaid powiedział:
"Ta tragedia stanowi bezpośredni atak na naszą demokrację. Wrogowie Sojuszu są zdolni do wszystkiego, także do morderstwa, by zdestabilizować naszą sytuację. Żeby z tym walczyć, będziemy potrzebowali silnego przywództwa."

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza