Przedstawiono nowe narzędzia górnicze!

Zaprezentowano szereg nowych urządzeń wydobywczych skonstruowanych z myślą o górnictwie kosmicznym. Oczekuje się, że zwiększą one dostępność różnych rud i minerałów.

Rzecznik Gildii Górnictwa Przemysłowego przedstawił nowe narzędzia na sympozjum przemysłu i górnictwa:
"Używanie laserów górniczych do pozyskiwania złóż z powierzchni asteroidów może być dość trudne i żmudne. Nowy miotacz abrazyjny pozwala na łatwiejszy dostęp do nich wystrzeliwując pociski, które pozwalają łatwiej oderwać się wydobywanemu materiałowi."

"W przypadku głębiej ukrytych złóż podpowierzchniowe pociski wypierające mogą przebić powierzchnię i wniknąć w skałę, by po zdalnej detonacji ładunku w nich umieszczonego uwolnić większe fragmenty urobku."

"I w końcu, istnieje nareszcie możliwość uzyskania dostępu do cennych zasobów ukrytych głęboko w niektórych rzadkich asteroidach. Dostępne od niedawna ładunki sejsmiczne, po ich uprzednim odpowiednim ustawieniu, mogą rozerwać taką asteroidę tym samym uwalniając złoża z jej wnętrza."

"Jesteśmy przekonani, że nowe narzędzia w połączeniu z obecnie już istniejącymi, takimi jak skanery, czy limpety poszukiwawcze spowodują renesans górnictwa kosmicznego w sektorze prywatnym."

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza