Kolejne ataki Thargoidów na stacje w Gromadzie Plejad

Kilka godzin temu otrzymałem raport o kolejnych atakach Thargoidów, tym razem skierowanych na systemy w Gromadzie Plejad. Obcym udało się poważnie uszkodzić 3 stacje: Atremis Lodge w Celaeno (Coriolis), Cyllene Orbital w Atlas (Orbis), a także Copernicus Observatory w Asterope (Coriolis). Siły bezpieczeństwa ww. systemów proszą pilotów o pomoc w ewakuacji ludności oraz dostarczaniu sprzętu medycznego i ratowniczego.

Potrzebna jest również pomoc militarna, gdyż siły Thargoidów wciąż nie opuściły zaatakowanych systemów. Aegis Defence jak zawsze ustawiła swoje Megashipy w zaatakowanych systemach co pozwoli pilotom na pełny serwis swoich statków po walce.

Osobiście wybrałem się do Plejad by porozmawiać z dowódcą sił bezpieczeństwa systemu Celaeno.
"Potrzebujemy pomocy, nie byliśmy przygotowani na tak zmasowany atak obcych. Wszystkie linie obrony padły, a Thargoidzi latają sobie wolno po systemach i zabijają niewinnych."
"Przyda się każde dodatkowe działo, każdy dodatkowy statek ratowniczy i każda tona sprzętu medycznego. Liczymy na was piloci!"
Aktualnie siły Thargoidów są obecne w 15 systemach (3 z nich znajdują się w Plejadach, gdzie sytuacja jest najgorsza!). Być może trzeba się spiąć i pokazać w końcu obcym kto rządzi w tej części galaktyki. Sytuacja na froncie nie poprawia się już od kilku tygodni, a każdy tydzień niesie za sobą coraz większe straty w ludziach.

Miejmy nadzieję, że Thargoidzi nie zyskają zbyt wielkiej przewagi.
CMDR CaptainJoint

1 komentarz: