Tajemnica Zarazy

Powodem masowego psucia się upraw rolnych ma być nowa choroba atakująca roślinność.

Dr Genevieve Kane z Międzygwiezdnego Stowarzyszenia Agrokulturalnego (IAA) tak podsumowała niedawne odkrycia organizacji:

"Nagła śmierć upraw na dotkniętych kryzysem planetach została spowodowana przez ten sam szczep zaawansowanej choroby. Jej pochodzenie oraz pierwotny nosiciel są jak dotąd nieznane, a sam patogen wytrzymał wszystkie znane nam metody leczenia."
"Nasze badania nie potrafiły wykazać, czy patogen powstał w sposób naturalny czy za sprawą człowieka. Niestety, dopóki nie uzyskamy odpowiedzi na to pytanie, ani nie znajdziemy skutecznego sposobu na powstrzymanie rozprzestrzeniania się plagi, zarówno ilość żyznych pól uprawnych, jak i produkcja podstawowego pożywienia będą dalej spadać."
"Korporacja Vandermeer zaoferowała IAA swoją pomoc w prowadzeniu badań nad lekiem. Mamy nadzieję, że doświadczenie firmy w zakresie diagnostyki molekularnej pomoże doprowadzić do przełomu."
Dziennikarz Adalyn Cross skomentowała sytuację w dotkniętych klęską systemach na łamach Vox Galctica:
"Spekulacje na temat tego co spowodowało tajemniczą zarazę rozprzestrzeniają sie niczym ogień, teorie na jej temat sięgają tematycznie od niewłaściwego zarządzania po sabotaż przemysłowy. Przeciwnicy polityczni również są ofiarami oskarżeń w cierpiących systemach, gdzie konkurujące ze sobą frakcje chętnie i szybko zrzucają winę na swoich przeciwników."
"Gdy napięcia rosną, a miliardy ludzi zaczynają głodować, takie oskarżenia mogą za sobą pociągać straszliwe skutki. Inicjatywy handlowe oraz import charytatywny okazały się znaczną pomocą, ale czy to wystarczy by zażegnać katastrofę?"

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza