Thargoidzi wrócili do Enklawy

Odnotowano serię wtargnięć Thargoidów do zamieszkałych przez ludzi systemów w regionie Witch Head. Zgłoszono wiele ofiar, piloci zostali zaskoczeni nagłym wzrostem liczby statków Thargoid.

Thargoidzi praktycznie całkowicie wycofali się z enklawy Witch Head po ciężkiej porażce w lipcu 3305 r. Obecnie w związku ze znacznym wzrostem aktywności obcych profesor Alba Tesreau z Aegis Research przedstawiła Voxowi Galactice następujące uwagi:
„Niestety Thargoidzi raczej nie oddadzą tego kawałka przestrzeni po jednej porażce. Ludzkość mogła założyć enklawę w Witch Head, ale Thargoidzi nadal wyraźnie chcą nas z tamtąd wypędzić - szczególnie że jest tam tak dużo Barnacli. ”

Władze lokalne mają nadzieję, że przy portach gwiezdnych zagrożonych atakiem, uda się wkrótce zorganizować siły obronne. Wielu niezależnych pilotów przebyło już duże odległości, aby zaangażować się w walki z obcymi.

Kelvin Masters, ekspert dla sieci Rewired powiedział:
„Ci ludzie w Witch Head muszą być szaleni, jeżeli myśleli, że Thargoidzi po prostu spuszczą głowę i grzecznie staną w kącie. Jesteśmy sześć miesięcy od początkowej ekspansji w sektorze, a lokalne frakcje chyba zapomniały, że żyją w przestrzeni obcych. A tam tylko male ruchy w walce o wpływy, tylko korporacje walczą o kontrolę. Co się stanie w enklawie teraz, gdy Thargoidzi wyszli z kąta i zaczynają swoje tango? ”

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza