Atak terrorystyczny na Imperialne porty!

12.09.3306


 *ALARM do wszystkich członków Federacji Pilotów: Do wszystkich Komandorów*
Imperium dzisiaj w godzinach porannych nadało wiadomość na wszystkich swoich kanałach alarmowych:

"Doszło do wielu eksplozji na stacji Mackenzie Relay w domowym systemie Księżniczki Aisling Duval Cemiess. Do ataków przyznali się terroryści z grupy NMLA."
"W skoordynowanym ataku terroryści uderzyli również w Tsiolkoovsky Terminal w systemie Gabjaujis, Garrido market w systemie LHS 4031 i Muller Terminal w systemie Rabh."
"Pilnie prosimy o pomoc w naprawie zaatakowanych stacji i ewakuacji ludności ich zamieszkującej."

Imperialna służba bezpieczeństwa z kolei zamieściła biuletyn informujący o zagrożeniu:
"Neo-Marlinistyczna Armia Wolności (NMLA) jest paramilitarną grupą politycznych ekstremistów, którzy działali na niewielką skalę, aż do teraz."
"Marlinizm jest znaną ideologią, powstałą na kanwie poglądów Marlin Duval, która utworzyła Republikę Achenaru w XXIII wieku, która później stała się Imperium. Wielu ludzi na zewnętrznych rubieżach imperium są Marlinistami, chcą zastąpić dziedzicznych imperatorów Senatem wybieranym przez ludzi. Neo-Marlinizm jest z kolei bardziej radykalną odmianą, mówiącą, że tylko terrorem uda się doprowadzić do zmian."
"Nienawiść NMLA do rodziny imperialnej tłumaczy czemu celem ataku były systemy będące pod kontrolą rodu Duval. Jednakże użycie przenośnych ładunków wybuchowych klasy wojskowej każe przypuszczać, że znacząco zwiększyli swoją siłę."

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza