Lady Terese Lashna Gerrard

Lady Terese Lashna Gerrard to imperialna arystokratka urodzona w 3192r. Była jedyną córka hrabiego Alexandra  Gerrard'a. który na imperialnym dworze sprawował funkcję Wielkiego Doradcy ds. Rozwoju.  Jej rodzice zaginęli w czasie podróży międzygwiezdnej gdy miała 17 lat. Jednostka którą podróżowali wykonała tzw. "ślepy skok" i już więcej nie pojawiła się w zamieszkanej przestrzeni. Jak można się było spodziewać wydarzenie to wywarło wielki wpływ na jej dalsze  życie.

Blisko czterdzieści lat temu porzuciła swoje latyfundia w systemie Eotienses i udała się do Dolnego Sektora Systemów Granicznych. Jak sama twierdzi poszukiwała "świeżego oddechu" gdyż nie potrafiła się odnaleźć w skostniałym systemie kastowym jaki panuje w Imperium. Po przybyciu do systemu Ts'ai Shai nawiązała owocną współpracę z panującym tam starożytnym rodem Shai. Wykorzystała swój majątek oraz kontakty jakie posiadała w systemach centralnych i podjęła się projektu rozwoju technologicznego "zacofanych rubieży", jak  wtedy określało się w "cywilizowanych" układach nasze systemy graniczne. W celu realizacji tego ambitnego celu założyła fundację "Farscape" zajmującą się importem i wdrażaniem technologii konstrukcji statków gwiezdnych - na początku głównie imperialnych na licencji Gutamaya Corporation. To dzięki jej staraniom w naszych stoczniach zaczęły być produkowane nowoczesne w tamtych czasach jednostki typu: Imperial Trader, Imperial Explorer, Imperial Courier. Następnie, zachęceni odniesionym przez Lady Gerrard sukcesem swoje produkty zaczęli oferować inni producenci nawet ci powiązani z Federacją, m.in. Gupta Industrial Corporation ze swoimi Panther Clipper oraz Puma Clipper na czele.
Wpływ tych nowoczesnych technologii w rozwoju naszego skrawka wszechświata jest nie do opisania. Dość powiedzieć że według niektórych oficjalnych źródeł ilość imigrantów z systemów centralnych, którzy w przeciągu jednego roku podejmują decyzję o osiedleniu się w Systemach Granicznych w przeciągu tych czterech dekad zwiększyła się ponad dziesięciokrotnie. 

Cztery lata temu w związku ze zrealizowanym założonym celem, "Farscape" została rozwiązana, a wszystkie nabyte prawa przekzano lokalnym władzom portów i stacji gwiezdnych.

Jak widać Lady Terese Lashna Gerrard, nie potrafi pozostawać długo w bezczynności i rozpoczyna nowy projekt o nazwie "A Thousand Roads". Stanowisko Burmistrza Collins Market ma być w tym przedsięwzięciu pierwszym ważnym krokiem.  

Lady w swoim ogłoszonym programie dotyczącym Collins Market napisała tylko cztery słowa: "Skuteczny Rozwój, Sprawiedliwy Podział". 


Pisząc jak jest - S.Kokosz

1 komentarz:

  1. PRECZ Z IMPERIALNYMI! Już raz mieliśmy przykład imperialnych rządów na Pograniczu w postaci BSI! Skrytym imperialistom mówimy NIE!

    OdpowiedzUsuń