Nowe opłaty w Collins Market

Burmistrz Collins Market, David Jensen złożył właśnie swój podpis pod nowym dekretem. W myśl nowego rozporządzenia, będą przeprowadzane cykliczne kontrole stanu technicznego jednostek przebywających w dokach. Zgodnie z nowymi przepisami, do jednostki korzystającej z postoju w tej placówce planetarnej dłużej niż 14 dni, będą mogły wejść służby portowe w celu dokonania inspekcji i nie będą potrzebowały do tego zezwolenia właściciela statku. W sytuacji znalezienia uchybień przewidziane są kary pieniężne.

Dodatkowo właściciele jednostek przebywających w dokach dłużej niż 30 dni zobowiązani są do złożenia stosownego oświadczenia i uiszczenia dodatkowej opłaty (0,1% wartości statku za kolejne 30 postoju). Nie wypełnienie tego obowiązku poskutkuje po 14 dniach zlicytowaniem pojazdu takiego parkingowego gapowicza. Korzystając z lądowisk i doków, każdy pilot akceptuję te regulacje, nie będzie prowadzona żadna akcja przypominająca o kończących się terminach. Licytację będzie prowadził Komornik Osobliwości

Burmistrz Jensen wypowiedział się w tej sprawie: "Nam nie chodzi o dodatkowe źródło dochodów, my musimy walczyć z tym niepokojącym zjawiskiem. Co raz więcej pilotów ma coraz więcej jednostek i robią sobie prywatne parkingi naszym kosztem. Często ich stare statki są w opłakanym stanie technicznym co grozi katastrofą. A mówiąc prostym żołnierskim językiem: Jak cię stać na statek to stać cię i na opłaty portowe."


Pisząc jak jest - S.Kokosz

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza