Terra Host na Collins Market

Niedawno otrzymałem informację, że na Collins Market zarejestrowała swoją działalność firma "Terra Host" której profilem działalności jest szeroko pojęty terraforming.
Udało mi się porozmawiać z jednym z założycieli spółki - Prof. Janem Gaja.

- Witam Pana w imieniu czytelników "Echa Przestrzeni".
- Dzień dobry.
- Proszę o kilka słów o Terra Host, czym będzie się zajmować i dlaczego tu.
- Terra Host to nowo powstała spółka której celem jest przekształcanie światów o potencjale ziemskiego typu na takie w pełni potrafiące podtrzymać ludzkie życie. Założyliśmy ją z powodu stagnacji w jaką popadł terraforming w ostatnich latach. Większość z nas wcześniej pracowała przy kształtowaniu światów, jedni na rzecz Federacji inni na rzecz Imperium. Mam więc doświadczenie dotyczące każdego etapu tego wspaniałego procesu. A dlaczego HR 8444 ? A dlaczego by nie miejsce dobre jak każde inne gdzie nie rządzi biurokracja.
- A czy wybór miejsca nie ma związku z Samuelem Morbius'em, niedawnym kandydatem na urząd burmistrza Collins Market?
- Czy chodzi o Dr. Morbiusa z Altairu ?
- Tak własnie o niego.
- Nie wiedziałem nic o wyborach ani tym bardziej o jego kandydaturze, ale jako ekspert od terraformingu jest to bardzo znana i poważana w naszych kręgach postać.
- Jakie działania teraz podejmiecie?
- Póki co skupimy się na etapie pierwszym, czyli poszukiwaniu potencjalnych światów. I mam nadzieję, że pomorze nam w tym społeczność galaktyczna, i nie ukrywam, że będzie to z jej strony działalność non-profit. Na tym etapie trudno o sponsorów, ale my finansujemy z własnych środków następny etap, czyli analizę zebranych danych pod kątem wyboru planety dającej najlepsze rokowania.
-Dziękuję za rozmowę i powodzenia.
- Ja również dziękuję.

Pisząc jak jest - S.Kokosz

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza