Księżniczka Aisling Duval krytykuje poczynania Aegis

W publicznym wywiadzie księżniczka Aisling Duval skrytykowała organizację Aegis w związku z trwającym konfliktem Thargoidów.
"Ludzie się boją" - stwierdziła. "Obawiają się o swój sposób życia - o swoją egzystencję - że to może się szybko skończyć, jeśli nie zrobi się więcej, w celu poprawy ich ochrony. Nie jestem przekonana, czy Aegis jest w stanie to zrobić. Imperium wiele zainwestowało w tę organizację, ale czy możemy być pewni, że inni zrobili to samo? "

"Aegis potrzebował zbyt wiele czasu, aby ustalić motywację ataków Thargoidów i nie ma pewności co do ich strategii. Jeśli mamy zaufać Aegis w kwestii obrony ludzkość, muszą poczynić znacznie większy i bardziej klarowny postęp w badaniach."

Mimo, że księżniczka Duval zyskała głosy poparcia, The Federal Times odpowiedział sarkastycznie na jej tezy:
"No tak, bo oprócz badań naukowych, opracowania systemów obronnych, produkcji broni przeciwko Thargoidom, stworzenia sieci nadzoru Eagle Eye, czy też zbudowania dwóch jednostek wojskowych klasy Megaship i aktywnego angażowania swoich sił w walce z Thargoidami... tak w ogóle, to co Aegis dla nas zrobił?"

W podobnym tonie wypowiedział się rzecznik prasowy Sojuszu:
"To nic innego jak publiczne pozerstwo - atencyjny gambit szukający posłuchu w periodyku, którego dobre dni już dawno minęły. Aegis dokonał niesamowitych przełomów i jest bardzo oddany sprawie zakończenia konfliktu z Thargoidami. "

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza