Aplikacja szpiegowska wykryta w oprogramowaniu robota

Osobisty robot administracyjny znanego magnata biznesowego Lloyda Hardacre, który niedawno ujawnił jego powiązania ze światem przestępczym, okazał się „zainfekowany” zamaskowanym programem zbierającym dane.

Porucznik inspektor Ramesh Thorne z Federacyjnej Agencji Ochrony wydał oświadczenie dla mediów:
„Nasi technicy odkryli wysoce wysublimowany program gromadzący dane wewnątrz podstawowego oprogramowania sterującego robota, który potajemnie kopiował określone rodzaje danych – konkretniej wszystko co mogło być uznane za nielegalne. Niewielki błąd w działaniu sprawił iż robot wyświetlił zbierane dane na korporacyjnej prezentacji.”
„Nasza aktualna teoria zakłada iż pan Hardacre był celem potajemnej operacji szpiegowskiej, nie koordynowanej jednak przez nikogo z przedstawicieli prawa. Z całą pewnością ktoś miał pewne podejrzenia co do pana Hardacre i usilnie poszukiwał dowodów na ich potwierdzenie. Dokonujemy w tej chwili przesłuchań jego partnerów biznesowych oraz konkurentów.”

Zapytany o robota, porucznik inspektor Thorne dodał:
„Robot został wyprodukowany przez korporację Achilles, jest to względnie dość prymitywna maszyna, zaprojektowana z myślą o koordynowaniu informacji i wykonywaniu zadań administracyjnych. Modele takie są niezdolne do niezależnego zachowania, tak więc ktoś musiał dokonać na nim dość obszernego przeprogramowania.”

1 komentarz:

  1. Qrde, nie mógł sobie jakiegoś firewalla postawić. Ja nawet na oprogramowaniu automatu żywnościowego postawiłem antyspaya. (po tym jak jakiś żartowniś kilka lat temu wypuścił wirusa "BakeOff" przypalający wszelkie dania).

    OdpowiedzUsuń