Pożar niszczy zakład produkcyjny Supratech

Kompleks produkcyjny będący własnością kompanii Supratech został zniszczony w wyniku pożaru.
Cały personel znajdujący się w budynku zdołał wydostać się na zewnątrz, nikt nie został ranny. Niedługo po wybuchu pożaru na miejsce dotarły ekipy ratunkowe, niestety nie były jednak w stanie opanować szalejącego ognia, który strawił cały zakład.
CEO Supratech, Scorpio DeVorrow wydał następujące oświadczenie:
„Z przykrością ogłaszam iż pożar zniszczył doszczętnie nasz główny zakład produkcyjny. Dziesiątki prototypowych jednostek Torc zostało przezeń uszkodzonych w stopniu uniemożliwiającą ich naprawę. Jest to poważna komplikacja opóźniająca dalszy rozwój naszych projektów.”
„Inspektorzy dochodzeniowi nie są w stanie jednoznacznie wskazać przyczyny pożaru, oraz wyjaśnić dlaczego kompletnie zawiódł  nasz nowoczesny system przeciwpożarowy, wraz z kamerami ochrony, wewnętrznymi alarmami oraz sensorami termicznymi.”
Maddox Hurd, szef konkurencyjnej kompanii Herculean Machines, skomentował:
„Cieszę się oczywiście, iż nikomu nic się nie stało. Jednak niepokoi mnie myśl: jeśli Supratech ma tak beznadziejnie zaprojektowane zakłady, boję się wyobrazić sobie jak w takim razie wyglądają ich produkty.”
Obie firmy miały ujawnić swoje najnowsze modele komputerów osobistych na odbywających się w październiku targach Rackham Ultratech Expo, w związku z tymi wydarzeniami nie jest jednak pewne czy Supratech weźmie w nich  udział.

2 komentarze:

  1. :thinking: podłożenie przez konkurencję i sabotaż systemów alarmowych?

    OdpowiedzUsuń
  2. Kto wie, zdecydowanie nie wygląda to na przypadkowy pożar. Będziemy Was informować jak tylko dowiemy się czegoś więcej!

    OdpowiedzUsuń