Senat spłynął krwią

Kaeso Mordanticus, pojmany lider grupy izolacjonistów Nova Imperium, został zaprowadzony przed oblicze imperialnego senatu, z dość nieoczekiwanymi skutkami.

Dziennikarz polityczna Cassia Carvalho opisuje scenę:


"Imperator Mordanticus został zaprowadzony do budynku Senatu, mimo kajdan, wciąż był krnąbrny. Wszyscy powstali, gdy tylko Cesarz Arissa Lavigny-Duval weszła na salę wraz z Senatorem Dentonem Patreusem. Cesarz i Senator zbliżyli się do Mordanticusa w milczeniu, po czym Denton stracił Mordanticusa swym blasterem."
"Nagle straż imperialna otworzyła ogień do senatorów: Pala Vespasiana i Eloisy Winterstone i innych, którzy wsparli sprawę izolacjonistów."
 "Gdy pierwszy szok minął, Cesarz stanęła nad ciałem Imperatora i bez emocji oznajmiła:'Nie ma Nova Imperium. Pozostało tylko Cesarstwo.'"
" Słyszałam później raporty o masowych aresztowaniach i publicznych egzekucjach wzdłuż i wszerz Kapitolu. Plotki głoszą, że Patreus umieścił agentów w bastionach Novy Imperium, które teraz są niszczone od wewnątrz. Być może do początek szeroko zakrojonej czystki w Imperium."

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza