IISS zajmuje się problemem ex-niewolników


Imperialna Służba Bezpieczeństwa Wewnętrznego (IISS) podjęła się zatrzymania imperialnych niewolników, którzy wbrew swej woli zostali wyzwoleni na Eotienses A 3.

Kapitan Madoc Evander ogłosił:
 „Grupa zadaniowa IISS została wysłana do Port Isabelle, aby zająć się niepokojami społecznymi wynikającymi z uwolnienia 4000 imperialnych niewolników. Zostali oni wyzwoleni bez żadnego wsparcia finansowego i socjalnego. Oddziały aby przywrócić porządek z powodzeniem ulokowały w tymczasowych obozach wszystkie wyzwolone osoby.”

„Aresztowaliśmy także członków radykalnej grupy Autonomia, którzy walnie przyczynili się do całej sytuacji. Ich rzecznik, Garrett Kline, został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci, po tym jak zmiażdżył kilku byłych niewolników swoim statkiem, próbując uciec z tego obszaru. ”

„Jednocześnie z przyjemnością informuję, że wszelkie szkody wyrządzone w mieście są naprawiane, a dostęp do usług portowych jest wznawiany. Jak dotąd nie jesteśmy pewni, co zrobić z wyzwolonymi, ale trwają w tej kwestii rozmowy z władzami Port Isabelle oraz innymi przedstawicielami lokalnych liderów. ”

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza