Thargoidzi walczą o źródła meta-stopów


Zaledwie kilka godzin po rozpoczęciu ekspansji ludzkiej w  pojawili się Thargoidzi. Liczne ataki na tym obszarze wskazują, że obcy bedą zawzięcie bronić miejsc z Barnaclami.

Profesor Alba Tesreau z Aegis Research powiedziała:

„Reprezentatywne frakcje Sojuszu, Imperium i Federacji udały się do mgławicy Witch Head Nebula, aby rozpocząć wysiłki kolonizacyjne. Wiele megashipów i gwiezdnych portów klasy Ocellus przybyło na ten obszar zgodnie z planem, by niedługo potem  spotkać się z wrogimi statkami Thargoidów. ”

Sytuacja ta, w połączeniu ze zwiększoną aktywnością Thargoidów w mgławicy Pleiades Nebula, sugeruje, że obcy zamierzają wypędzić ludzkość z regionów zawierających Barnacle. Tesreau szybko powtórzyła, że zapewnienie dostępu do źródeł meta-stopów ma ogromne znaczenie dla ludzkości.

„Wszystkie trzy supermocarstwa pilnie proszą o pomoc w odepchnięciu sił Thargoidów z mgławicy Witch Head Nebula" - powiedział Tesreau. „Bez wsparcia społeczności galaktycznej te pionierskie frakcje będą zmuszone do odwrotu, a istotne zapasy meta-stopów zostaną utracone”.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza