Unchain kupuje Imperialnych Niewolników


Unchain, anty-niewolnicza organizacja charytatywna, oficjalnie wykupiła 4000 imperialnych niewolników, którzy zostali siłowo wyzwoleni na Eotienses A 3.

Księżniczka Aisling Duval, patronka organizacji, przekazała prasie następujące oświadczenie:

„Umowy wszystkich, którzy zostali wyzwoleni wbrew sobie zostały nabyte przez Unchain. Będą otoczeni odpowiednią opieką podczas prac nad budową nowej siedziby Unchain w Port Isabelle. Pozwoli im to spłacić swoje długi i ponownie stać się wolnymi obywatelami ”.

Księżniczka Aisling, naciskana przez dziennikarzy, kwaśno się uśmiechnęła i dodała:

„Doskonale zdaję sobie sprawę z ironii całej sytuacji: organizacja anty-niewolnicza zatrudnia imperialnych niewolników. Robimy to tylko po to, by zapobiec dalszemu cierpieniu w Port Isabelle i cofnąć część szkód spowodowanych przez Autonomy. Pozwólcie, że sprecyzuję: Jest to praktyczne rozwiązanie problemu stworzonego przez Imperium. ”

„Ustalony system służebności może wydawać się honorowy, ale - jak pokazują ostatnie wydarzenia - pozostawia ludzi podatnych na nadużycia i zaniedbania. Unchain pozostaje wierny swoim ideałom, zastępowaniu barbarzyńskiej praktyki niewolnictwa bardziej cywilizowanymi programami opieki społecznej i zatrudnienia. ”

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza