Kamcha News: Tarcia pomiędzy imperialnymi

Pod koniec zeszłego tygodnia doszło do kilkunastu incydentów zbrojnych pomiędzy dwiema "cesarskimi" frakcjami: Kamcha Limited oraz Kamcha Citizens of Tradition. Obecnie działania prowadzone przez oba ugrupowania można  nazwać cichym konfliktem. Nie jest to wojna w pełnym tego słowa znaczeniu bo żadna ze stron nie otrzymała aprobaty działań przez swoich patronów z Achenar.

Przedstawiciel KCT zapytani o przyczyny walk odpowiedział: "To tylko małe nic nie znaczące potyczki, tak jak rywalizacja rodzeństwa w domu. Nie ma się czym przejmować". Rzecznik Kamcha Limited w żaden sposób nie odniósł się do pytania.

Nieoficjalne źródła donoszą, że zarzewiem konfliktu jest zaginięcie konwoju składającego się z dziesięciu jednostek Type-9 należących do Kamcha Limited. Zgodnie z dokumentacją były one wynajęte przez KCT do transportu materiałów produkcyjnych pozyskiwanych na trzeciej planecie układu. Samo zaginięcie niestety nie jest czymś niespotykanym, pomimo starań sił policyjnych, i nie mogło by być przyczyną wybuchu konfliktu pomiędzy dwiema imperialnym frakcjami. Problemem natomiast jest fakt, że już po zgłoszeniu zaginięcia takie same jednostki transportowe o tych samych transponderach widziano na pokładzie Jeschke Beacon.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza