Terror w Maskelyne

Wczoraj o godzinie 22:57 czasu lokalnego na stacji Maskelyne Vision doszło do zamachu terrorystycznego.

Statek klasy Keelback przy próbie wlotu został przeskanowany przez siły ochrony stacji. Jak się okazało byłą to jednostka należąca do frakcji Blue State Industry oznaczona statusem „Wanted”. Dodatkowo skan ujawnił, że ładownia tego statku jest wypełniona materiałami wybuchowymi. Po wysłaniu komunikatu o zakazie lądowania, na który nie było żadnej odpowiedzi do akcji przystąpiły jednostki bojowe.

W odległości 3 km od wlotu do stacji napęd poszukiwanej jednostki został uszkodzony ale ona siłą inercji nadal poruszała się w kierunku Maskelyne Vision. Cały ruch został natychmiast wstrzymany, w bezpośrednim zagrożeniu pozostała jedynie pasażerska Orca która zdążyła już wylecieć poza śluzę. Po następnych kilku sekundach pilot służb ochrony stacji w związku z narastającym zagrożeniem otworzył ponowie ogień w stronę Kellback’a, który prawdopodobnie uruchomił autodestrukcję i eksplodował w odległości 2 km od wlotu do stacji.

Sam port gwiezdny nie został uszkodzony, ale wylatująca jednostka nie miała tyle szczęścia. Znalazła się ona w zasięgu dziwnej niebieskiej kuli plazmy jaka powstała w wyniku wybuchu. W wyniku tej ekspozycji przeciążeniu uległ generator mocy, co doprowadziło do kolejnej eksplozji która całkowicie zniszczyła tę jednostkę. Jak się potem okazało na pokładzie Orki było 20 pasażerów, byli to przedstawiciele handlowi Sojuszu.
Podobno przed aktem samozniszczenia z pokładu Kellbacka wysłany został komunikat, jednakże ze względu na dobro śledztwa informacja ta nie została skomentowana ani tym bardziej potwierdzona.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.