Czarne chmury

Prowadząc kolejne śledztwo dziennikarskie natrafiłem na pewien ciekawy ślad, który odciągnął mnie od tematu jakim miałem zająć się pierwotnie. Ślad ten dotyczył najbliższych działań Blue State Industry związanych z systemem HR 8444. Zainteresowany podjąłem trop i po kilku dniach dochodzenia spotkałem się wreszcie z wiarygodnym informatorem. 
Osoba ta, prosząca o zachowanie anonimowości do niedawna była pracownikiem „Wydziału Ekspansji” BSI. Wiadomości jakie mi przekazał ten wyraźnie przestraszony osobnik, są bardzo niepokojące. Wystarczy powiedzieć, że po naszym ostatnim spotkaniu udał się on na pokład pierwszej Bieługi lecącej w kierunku systemów centralnych. Informator przekazał mi obłożoną klauzulą tajności 3 stopnia korespondencję „dyplomatyczną”pomiędzy Blue State Industy a Itzamnetes Blue Cartel. Kim są „Niebiescy” wiedzą wszyscy mieszkańcy HR 8444 ale o Błękitnym Kartelu możliwe że niewielu słyszało, i w ramach krótkiego wyjaśnienia napiszę kilka poniższych słów.
IBC  to syndykat przestępczy, z siedzibą w systemie Itzamnetes leżącego w tzw Gnieździe Szerszeni. Ich działania głownie są skierowane na produkcję i dystrybucję narkotyków oraz pozyskiwanie i handel niewolnikami. W wyniku niedawno toczonych konfliktów, które w większości były przegrane nawiązali oni współpracę z  z Archone’m Delaine’m. Samozwańczy król piratów przybył na czele swoich jednostek do systemu i próbował przejąć kontrolę nad całym sektorem. Plany te pokrzyżowały działania lokalnych sił wspartych przez Skrzydlatą Husarię. Nie udało się jednak  całkiem pozbyć Błękitnych z układu gdzie wraz z Kumo Crew nadal sieją postrach pośród ludności cywilnej.
Ze zdobytej dokumentacji jasno wynika że BSI próbuje się dogadać z IBC, i przy ich wsparciu odzyskać utracone tereny w HR 8444. Jeden z bosów Błękitnego Kartelu, niejaki Tommy DeVito przedstawił nawet żądania co do podziału wpływów w systemie odbitym z rąk „plugawych polaczków”. I tak według porozumienia z przedstawicielką „Niebieskich” – Kourtney Brooks, w ręce kartelu ma wpaść Abnett Point oraz wszystkie małe placówki planetarne. BSI z kolei przejmie władzę w Maskelyne Vision oraz Collins Market.
W przechwyconej korespondencji nie padała żadna konkretna data rozpoczęcia działań bojowych, ale z treści ostatnich zapisów można wywnioskować że „Porozumienie” ma być zatwierdzone przez przywódców jeszcze w tym roku.
No i znowu zadaję to samo pytanie: Czy Husaria coś z tym zrobi?

Pisząc jak jest – S.Kokosz

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.