Lady Terese Lashna Gerrard

Lady Terese Lashna Gerrard to imperialna arystokratka urodzona w 3192r. Była jedyną córka hrabiego Alexandra  Gerrard’a. który na imperialnym dworze sprawował funkcję Wielkiego Doradcy ds. Rozwoju.  Jej rodzice zaginęli w czasie podróży międzygwiezdnej gdy miała 17 lat. Jednostka którą podróżowali wykonała tzw. „ślepy skok” i już więcej nie pojawiła się w zamieszkanej przestrzeni. Jak można się było spodziewać wydarzenie to wywarło wielki wpływ na jej dalsze  życie.

Blisko czterdzieści lat temu porzuciła swoje latyfundia w systemie Eotienses i udała się do Dolnego Sektora Systemów Granicznych. Jak sama twierdzi poszukiwała „świeżego oddechu” gdyż nie potrafiła się odnaleźć w skostniałym systemie kastowym jaki panuje w Imperium. Po przybyciu do systemu Ts’ai Shai nawiązała owocną współpracę z panującym tam starożytnym rodem Shai. Wykorzystała swój majątek oraz kontakty jakie posiadała w systemach centralnych i podjęła się projektu rozwoju technologicznego „zacofanych rubieży”, jak  wtedy określało się w „cywilizowanych” układach nasze systemy graniczne. W celu realizacji tego ambitnego celu założyła fundację „Farscape” zajmującą się importem i wdrażaniem technologii konstrukcji statków gwiezdnych – na początku głównie imperialnych na licencji Gutamaya Corporation. To dzięki jej staraniom w naszych stoczniach zaczęły być produkowane nowoczesne w tamtych czasach jednostki typu: Imperial Trader, Imperial Explorer, Imperial Courier. Następnie, zachęceni odniesionym przez Lady Gerrard sukcesem swoje produkty zaczęli oferować inni producenci nawet ci powiązani z Federacją, m.in. Gupta Industrial Corporation ze swoimi Panther Clipper oraz Puma Clipper na czele.
Wpływ tych nowoczesnych technologii w rozwoju naszego skrawka wszechświata jest nie do opisania. Dość powiedzieć że według niektórych oficjalnych źródeł ilość imigrantów z systemów centralnych, którzy w przeciągu jednego roku podejmują decyzję o osiedleniu się w Systemach Granicznych w przeciągu tych czterech dekad zwiększyła się ponad dziesięciokrotnie. 
Cztery lata temu w związku ze zrealizowanym założonym celem, „Farscape” została rozwiązana, a wszystkie nabyte prawa przekzano lokalnym władzom portów i stacji gwiezdnych.

Jak widać Lady Terese Lashna Gerrard, nie potrafi pozostawać długo w bezczynności i rozpoczyna nowy projekt o nazwie „A Thousand Roads”. Stanowisko Burmistrza Collins Market ma być w tym przedsięwzięciu pierwszym ważnym krokiem.  
Lady w swoim ogłoszonym programie dotyczącym Collins Market napisała tylko cztery słowa: „Skuteczny Rozwój, Sprawiedliwy Podział”. 
Pisząc jak jest – S.Kokosz

Jedna odpowiedź na Lady Terese Lashna Gerrard

  • Anonimowy  napisał(a):

    PRECZ Z IMPERIALNYMI! Już raz mieliśmy przykład imperialnych rządów na Pograniczu w postaci BSI! Skrytym imperialistom mówimy NIE!

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.