Pułkownik David Jensen

David Jensen pochodzi z układu Nehet wchodzącego w skład Imperium Achenar. Jego rodzicami byli zwykli obywatele, którzy w celu sfinansowania edukacji swojego jedynego syna podpisali 10-letni kontrakt nadający im status Imperialnego Niewolnika. Niestety gdy David miał 21 lat i pobierał nauki w szkole młodych oficerów, jego matka i ojciec zginęli wraz z obsadą całej placówki wydobywczej w wyniku kolizji z dokującym do niej statkiem górniczym. 
Po uzyskaniu podoficerskich pagonów został skierowany przez zwierzchnictwo do systemu Artemis, w którym trwał wewnętrzny konflikt z separatystami chcącymi przyłączyć układ do Federacji. To właśnie tam podczas walk o odzyskanie placówki planetarnej Suri Base zdobywał swoje pierwsze bojowe doświadczenie. Podczas tej kampanii poznał pułkownika Tiberius’a z Mikkunn. Dowodził on imperialnym batalionem, w skład którego wchodził pluton marines Davida Jensena.
Ich zawodowa znajomość przerodziła się w przyjaźń, która w dużym stopniu pokierowała dalszymi losami podporucznika. Tiberius po pięciu latach wspólnej służby opuścił Imperialne Siły Zbrojne a nasz kandydat na burmistrza w przeciągu następnych 3 lat dotarł do tzw. sufitu w swojej karierze czyli stopnia majora. W ramach wyjaśnienia: w Imperium stopień majora jest praktycznie nieprzekraczalny dla oficerów nie pochodzących z wysokich rodów.
Po wypełnieniu swojego 10-letniego zobowiązania wobec ISZ przeszedł w stan spoczynku, a następnie odpowiadając na wezwanie swojego przyjaciela przybył do jednego ze systemu Mikunn. W systemach granicznych już w randze pułkownika z dużymi sukcesami dowodził grupą uderzeniową „Order” która miała za zadanie zwalczanie przestępczości w układach: Kwatee, HR 7327, Sukua, a następnie została oddelegowana do walk z Kumo Crew. Po założeniu Koalicji Granicznej przez krótki okres czasu pracował jako przedstawiciel sztabu Mercs of Mikunn.
Obecnie, gdy sytuacja na głównej scenie politycznej centralnego sektora pogranicza wydaje się stabilna, postanowił zmierzyć się z tzw. pracą u podstaw. Piastując urząd burmistrza zamierza wprowadzić Collins Market w okres całkowitego bezpieczeństwa co ma zapewnić bezwzględne wyeliminowanie wszelkich pozostałych powiązań przestępczych. W okresie dobrobytu ma zamiar przeprowadzić reformę tej placówki planetarnej, a w zasadzie rewolucję poprzez przestawienie gospodarki na produkcję militarną. 
Podobno jest to powiązane z planami budowy stoczni gwiezdnej, w której miały by powstawać okręty będące odpowiednikami klasy Interdictor. To z kolei znacznie podniosłoby poziom bezpieczeństwa wszystkich Systemów Granicznych. 

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.