Krótkie wyjaśnienie nieobecności.

Jak dobrze być w domu.
Drodzy czytelnicy jak zapewne wiecie ponad cztery miesiące temu udałem się na długo odkładany urlop. Wykupiłem trzytygodniowy pobyt w kurorcie „Slava” w układzie Amsitia.  Teraz mogę śmiało powiedzieć, że były to wakacje, których nie zapomnę do końca życia.
Pod koniec turnusu, zbiegiem pewnych okoliczności (niestety moja czujność została uśpiona przez atmosferę panującą w ośrodku oraz serwowane drinki) wpadłem w szpony prawdziwej femme fatale. Znajomość z tą z pozoru urocza damą doprowadziła do uprowadzenia mojej skromnej osoby. Już, jako zwykłego niewolnika, bo o statusie imperialnego mogłem tylko powarzyć moi oprawcy sprzedali mnie do prac w rafinerii metali ciężkich na Mikulin Point. Tam po 72 dniach ciężkiej pracy ze względu na braki w zaopatrzeniu zostałem wraz z kilkoma moimi współwięźniami oddelegowany do prac porządkowych w dokach.  To jak się wkrótce okazało było dla mnie wygraną na loterii życia.
Gdy czyściłem lądowisko, przybył na nie pewien pilot w celu omówienia drobnych napraw swojej jednostki. Gdy nasze spojrzenia się spotkały natychmiast go poznałem – był to osobisty pilot i ochroniarz  Lady Gerrard.  Zapewne z powodu obstawy nadzorców nie zareagował on w żaden sposób na to spotkanie. Ale po upływie kilku godzin zostałem przez jego pracodawczynię  wykupiony i uwolniony. Mało tego przywieźli mnie oni na pokładzie swojego statku prosto do Maskelyne.
Po tym traumatycznym doświadczeniu jeszcze bardziej jestem wdzięczny Husarii za porządki jakie zaprowadza w tym sektorze, a przede wszystkim za  zakazanie niewolnictwa w kontrolowanych przez siebie systemach. Fakt bycia własnością drugiego człowiek nie powinien mieć miejsca w 34 wieku.
Jak dobrze być w domu.

Pisząc jak jest – S.Kokosz

Jedna odpowiedź na Krótkie wyjaśnienie nieobecności.

  • Unknown  napisał(a):

    Witamy z powrotem!

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.