[AKTUALIZACJA 11.11.3303] Atak hakerski na serwery Maskeline Vision w HR 8444

AKTUALIZACJA 11.11.3303, 23:30
Hetman Skrzydlatej Husarii szczęśliwie wylądował w ostatnim punkcie jego wyprawy – w barze 11 Parsecs. Jego statek – Orca – nosi wiele śladów uszkodzeń, niemniej na tę chwilę sam Hetman wydaje się być radosny i szczęśliwy z zakończonej uroczystości. Czyżby to maska skrywająca ból, czy autentyczna radość? Nie wiemy ilu pilotów targnęło się na życie Hetmana, nie wiemy, czy byli zorganizowani. Wiemy natomiast, że było wiele prób pozbawienia go życia, a ich opisy można znaleźć w sieci. Gratulujemy, Shallowgrave, kolejnego zwycięstwa!

AKTUALIZACJA 11.11.3303, 20:00
Z powodu doniesień o działaniu robaka HappyBirthday.2 oraz o ostatnim wycieku planu podróży Hetman Skrzydlatej Husarii postanowił ograniczyć czas pierwszej wizytacji do minimum i tuż po godzinie 20:00 znajdował się już w Collins Market. Miejmy nadzieję, że ta zmiana spowoduje dezorientację wśród pilotów dybających na jego głowę.

AKTUALIZACJA 11.11.3303 19:20
Okazuje się, że sam Hetman Skrzydlatej Husarii stał za wyciekiem informacji o celach jego podróży. Czy zbytnia pewność nie pokrzyżuje jego planów? A może są to dane mające wywołać celową dezinformację? Na pewno wielu pilotów będzie chciało przetestować butność wodza…


AKTUALIZACJA 11.11.3303 16:30
Wyciekły dane dotyczące trasy Hetmana The Winged Hussars. Nasze źródła donoszą, że informacje te zostały już upublicznione na zamkniętym forum.

AKTUALIZACJA 10.11.3303, 21:41
Hetman Skrzydlatej Husarii nie może czuć się bezpieczny. Grupa pilotów planuje operację pod nazwą „Polowanie na Hetmana”, której celem jest zniszczenie statku Mathiasa Shallowgrave. Część pilotów wyraziła swoje oburzenie i zadeklarowała pomoc w ochronie wodza. Ziszczają się obawy, że jutrzejsza uroczystość może zmienić się w krwawą jatkę.

Oryginalna wiadomość
Dzisiaj, tj. 10.11.3303 o godzinie 10:11 nastąpił atak hakerski na serwery stacji Maskelyne Vision (HR 8444). Uruchomiony został kod aktywujący robaka HappyBirthday.2, który zablokował większość terminali stacji powodując chaos w wiekszości działów. Jednym z efektów działania robaka było wyświetlenie na wszystkich ekranach terminali oraz hologramach animacji tortu z dwoma świeczkami.

Zespół techników szybko uporał się z odblokowaniem serwerów kontroli lotów, marketu oraz biuletynu. Blokada okazała się jednak zasłoną dymną, gdyż robak miał za zadanie uruchomienie zdalnego kodu pozwalającego na przejęcie kontroli nad mainframe stacji.

[…] szczęściem w nieszczęściu było to, że mainframe był odłączony na czas konserwacji. – technik Karol Ulicbułka

Technicy pracującujący obecnie nad analizą logów ustalili, że nadrzędną dyrektywą kodu było autoryzowanie operacji uwolnienia watażki Ralpha Smuse z Makau Purple Council.

– Nie wiemy jeszcze, czy robak uaktywnił się sam, czy został aktywowany zdalnie. Na obecnym etapie nie możemy potwierdzić żadnej z tych tez. Jesteśmy natomiast pewni, że robak został wgrany do systemu przez uruchomienie zainfekowanego dokumentu przez pracownika marketu. Dotarliśmy do tej wiadomości i jesteśmy w trakcie namierzania miejsca źródłowego. – mówi technik Karol Ulicbułka z sekcji śledczej działu technicznego. – Akurat dzisiaj przeprowadzaliśmy prace konserwacyjne na głównym serwerze stacji i szczęściem w nieszczęściu było to, że mainframe był odłączony na czas konserwacji. Jego główny cel nie został wypełniony.

Zapytaliśmy szefa ochrony stacji o Ralpha Smuse:
– Smutny Ralphie siedzi tam, gdzie siedział. – odpowiada Jan Śnieg – Sam sprawdzałem z pół godziny temu i był wyraźnie smutniejszy niż zawsze, ha ha, pewnie spodziewał się latać i ćwierkać ze swoją bandą, ale nie. Siedzi i czeka na przesłuchanie!

Niestety, robak miał również inne zadanie.
– To całkiem świeże odkrycie, wpadliśmy na to przy odblokowywaniu serwerów policyjnych. – mówi Karol Ulicbułka – Zauważyliśmy logi modyfikacji kartoteki pilotów Maskelyne Vision. To, co odkryliśmy zmroziło nam krew w żyłach. Jedyną zmodyfikowaną kartoteką była ta dotycząca Hetmana The Winged Hussars.

Z wyjaśnień technika śledczego wynika, że do sekcji wykroczeń i przestępstw dopisane zostały wymyślne, często obrzydliwe zbrodnie, ustalające nagrodę za głowę hetmana na ponad milion cr, dodatkowo przy kartotece zaznaczona została opcja KOS.

– Oczywiście anulowaliśmy wszystkie operacje, jednak było już za późno. Automatyczna aktualizacja przesyłająca kartotekę do wszystkich naszych systemów została wykonana zanim odkryliśmy ten problem. Ręczna aktualizacja nie wchodzi w grę, bo o ile możemy to zrobić w ramach HR 8444, to mechanizm zabezpieczeń uniemożliwia ręczną aktualizację na stacjach w pozostałych systemach. Musimy czekać do 13 listopada – wyjaśnia Karol Ulicbułka

[…] Hetman Skrzydlatej Husarii nie ulęknie się jakiegoś robaka. – Hetman Mathias Shallowgrave

Hetman Skrzydlatej Husarii, Mathias Shallowgrave został poinformowany o zdarzeniu. Otrzymał również zalecenie przełożenia uroczystego oblotu systemów. Zapytany, czy odwoła lub przełoży wizytację odpowiedział:
– Dziękuję za informację i doceniam poradę, ale Hetman Skrzydlatej Husarii nie ulęknie się jakiegoś robaka. Wizytacja nie będzie odwołana i odbędzie się zgodnie z planem.

Wydaje się więc, że uroczystość odbędzie się zgodnie z planem. Miejmy nadzieję, że nie zostanie ona zakłócona przez niebezpieczne incydenty. Wielu pilotów może skusić nagroda lub choćby sama możliwość unicestwienia Hetmana. Legalnie.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.