Czarna Flota przejmuję kontrolę nad Tiliala

Agencja informacyjna GalNet dowiedziała się, że Czarna Flota, niezależna organizacja wywodząca się z układu Varpet, stała się dominującą frakcją w systemie Tiliala.
Wiadomości jest ważna, ponieważ dostęp do systemu – który był wcześniej kontrolowany przez frakcję Conservatives of Tiliala – wymaga posiadania odpowiedniego zezwolenia. Teraz prawo przyznawania dostępu do systemu mają zarówno Czarna Flota, jak i Konserwatyści.
Lanquo Parkes, ekspert w sporach terytorialnych, przedstawił następującą ocenę:
„Jest to bardzo nietypowa sytuacja. Czarna Flota podjęła znaczne wysiłki, aby przejąć kontrolę nad Tilialą, i zgodnie z prawem ekspansji nie dziwi mnie, że może teraz kontrolować dostęp do tego układu gwiezdnego. Z drugiej strony Konserwatyści zachowali swoje prawo do wydawania zezwoleń, ale teraz ich wpływy w Tiliala są znacznie mniejsze. Sytuacja taktyczna zmusiła ich nawet do relokacji swojego lotniskowca klasy Wells do pobliskiego systemu Akandinigua. „
CoT zapewnili sobie wsparcie różnych partnerów korporacyjnych oraz politycznych, aby upewnić się, że ich nowy zasób nie wpadnie w ręce wroga. Jeden z tych partnerów, który zdecydował się pozostać anonimowy, powiedział:
„Nie chcemy, aby nasi przyjaciele ponosili dalsze straty. Podjęliśmy zatem kroki, aby zapewnić, że ich nowy dom, Tiliala’s Lament, nie zostanie im odebrany. „

—KOMENTARZ EP—
Wszystko wskazuje na to, że Czarna Flota zwiększyła swoje działania ekspansyjne. Frakcja ta jest obecna w dziewięciu systemach. Kontroluje w trzy stacje kosmiczne oraz cztery placówki planetarne. Obserwując ich ostatnie działania takie jak: przejęcie kontroli nad Tiliala czy obecna wygrywana walka o wpływy w Varpet, można wyciągnąć wnioski że na tym nie poprzestaną.
Pytanie jakie się wobec tej sytuacji nasuwa to czy tak agresywna polityka nie zwróci na siebie uwagi potęg galaktycznych. Przypomnę tylko, że Varpet znajduję się na terytorium kontrolowanym przez Admirała Dentona Patreusa a Tiliala z kolej podlega Felici Winters. Któreś z tych mocarstw może wykorzystać zamieszanie i przejąć graniczny system, a może Czarna Flota jest tylko narzędziem w rękach któregoś z tych politycznych graczy?

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.