Dialog z Thargoidami ?

Służby Specjalne Skrzydlatej Husarii donoszą o nowej aktywności w kontrolowanych przez TWH systemach. Mniej więcej trzy tygodnie temu odnotowano znaczący wzrost działalności grupy określającej się mianem „XELLY”. 
Ci, jak sami o sobie twierdzą naukowcy-pacyfiści uważają działania podjęte przez AEGIS  za wielki błąd ludzkości. Lider tego nieformalnego zgrupowania działający pod pseudonimem „Głos” nie zgodził się na wywiad i przesłał do Echa Przestrzeni za pośrednictwem komunikacji podprzestrzennej  krótkie oświadczenie:   
„Otwórzcie oczy, otwórzcie swoje serca a co najważniejsze otwórzcie swoje umysły. Droga konfliktu prowadzi jedynie do unicestwienia. Musimy rozmawiać z obcymi, a my mamy ku temu przygotowane narzędzia. Ale najpierw, musicie zaprzestać tych bezsensownych ataków na ich piękne kwiaty przemierzające pustkę kosmosu. 
Jak się dowiedzieliśmy od innego informatora, te narzędzia to podobno wysoce zaawansowana sztuczna inteligencja stosująca zmodyfikowaną wersję języka Lincos wykorzystując jako transportera wiadomości fale grawitacyjne.
Język ten został opracowany w XX wieku na Starej Ziemi  przez matematyka Hansa Freudenthala a przeznaczony był do nawiązania łączności pozaziemskimi z cywilizacjami za pomocą łączności radiowej. Autor doszedł do wniosku, że język musi być łatwy do zrozumienia, a zarazem posiadać możliwość przetłumaczenia nań całą zdobytą wiedzę ludzkości. Słownik lincos bazuje na liczbach naturalnych i podstawowych działaniach systemu binarnego.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.