Kamitra – przyszłość systemu a działania Skrzydlatej Husarii

Kamitra. Położony raczej na uboczu system, który jednak przyciąga setki statków. Powód? Kamitryjskie cygara – rarytas w branży używek, produkowany jedynie w tym właśnie systemie. Towar bardzo chodliwy – jeden z tych unikatowych produktów, za które handlarze są w stanie zapłacić naprawdę mnóstwo pieniędzy. 
Obecnie władzę w systemie sprawuje patronacka Kamitra Empire Pact, organizacja na wskroś imperialna, aczkolwiek o nieco szemranej genezie. Powstała ona bowiem z połączenia kilku mniejszych organizacji imperialnych, które przez wiele lat toczyły spory o to, która z nich ma reprezentować Imperium w Kamitrze. Sęk w tym, że organizacje te nie były do końca zalegalizowane i oficjalnie uznane za imperialne. 
Po wielu miesiącach rozmów, został osiągnięty kompromis i tak powstał Kamitra Empire Fact, który dzięki senatorialnym znajomościom jednego z patronów, dostał błogosławieństwo z Achenara. 
Sytuacja w Kamitrze przez lata ulegała pogorszeniu, podczas kiedy przywódcy KEP cieżką, konserwatywną ręką wymierzali sprawiedliwość w systemie, szczególnie skupiając się na przedsiębiorcach, którzy nie reprezentowali interesów Imperium. Wydawało się, że dla Kamitry nie ma już nadziei, kiedy w stronę tego systemu skierowały się oczy kooperatywnej frakcji zrzeszającej ponad 300 członków Federacji Pilotów – Skrzydlatej Husarii, czyli The Winged Hussars.
Jak dowiedziało się Echo Przestrzeni (a nie było trudno, bowiem TWH nie robi z tego żadnej tajemnicy), Skrzydlata Husaria dąży do przejęcia kontroli nad Kamitrą, a co za tym idzie również nad produkcją cygar. Wg pełnomocnika i głównego zarządcy Husarii, Seana Bindera, powodem jest chęć przywrócenia równowagi ekonomicznej i statusu quo w systemie oraz zaprzestanie faworyzowania pozaimperialnych organizacji. 
TWH od dawna zapewnia dobrobyt i bezpieczeństwo w ponad 30 przygranicznych systemach, które przed pojawieniem się tej organizacji dogorywały, rozkradane przez swych zwierzchników – niezależnie od tego, które supermocarstwo czy opcję polityczną reprezentowali – i plądrowane przez liczne grupy piratów, którzy mieli w zasadzie wolną rękę, bowiem siły bezpieczeństwa tak daleko od centrum Bańki istnieją w zasadzie tylko na papierze. 
Z pozoru wydaje się więc, że przejęcie kontroli nad Kamitrą to dobre wieści dla mieszkańców tego systemu. Fakty są jednak takie, że działania z tym związane prowadzone są już od kilku tygodni i mimo tego, że poparcie dla TWH w Kamitrze ciągnie rośnie, to jednak spora część mieszkańców to obywatele Imperium i wpływy Kamitra Empire Pact również utrzymują się na wysokim poziomie. Skrzydlaci wspierają różne inicjatywy, od handlowych po bojowe. Dzięki temu efekty ich działalności widać jak na dłoni – spadek przestępczości, więcej intratnych kontraktów handlowych… W czym więc tkwi problem?
Ano w tym, że jak się okazuje na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w systemie znajdują się obecnie tylko Husarze. Jakie szemrane interesy prowadzą więc oni w Kamitrze? Czy aby na pewno zależy im na dobrobycie mieszkańców? Czy długo jeszcze będziemy słyszeć wybuchy statków ochrony systemu w nieustannych potyczkach z pilotami Husarii?
O komentarz poprosiliśmy Ambasadora Skrzydlatej Husarii, Komandora Fenyla de Lechia. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, zamieścimy ją na łamach naszego magazynu.
Autor: River Phoenix

4 odpowiedzi Kamitra – przyszłość systemu a działania Skrzydlatej Husarii

 • Życzliwy  napisał(a):

  RAZ SIERPEM RAZ MŁOTEM SKRZYDLATĄ HOŁOTĘ!

 • Jacek  napisał(a):

  Dlaczego władza systemu nie chce tego co jego mieszkańcy?
  Kto z nas nie "słyszał" wlatując do systemu po cygara zadufanych w sobie "stróżów prawa" krzyczących "get los of my way you piece of s^%t?".
  To wszystko przez opłacane przez szemranych władców Imperium stróżów prawa ochraniających ten system.
  Ile razy taki strażnik przeleciał obok widząc atakujących nas piratów?

  Dlatego jeżeli nie można po dobroci, to trzeba zwalczyć przestępczość od "środka". Głos mieszkańców jest najważniejszy! U-ha Skrzydlata Husario!

 • Pajk  napisał(a):

  "zaprzestanie faworyzowania pozaimperialnych organizacji."
  raczej imperialnych

 • Anonimowy  napisał(a):

  Czy zamiana jednej politycznej kliki na drugą jest tym czego oczekują mieszkańcy Kamitry? Czy znajdzie się choć jedna osoba, która uważa, iż po zmianie sztandaru powiewającego nad Kamitrą przybędzie ryżu w miskach naszych dzieci? Nie! Tylko rewolucja i zmiana niesprawiedliwych form własności może przywrócić szacunek do prawa i sprawiedliwość dla mas! Głosujcie na Nowy Rewolucyjny Front Kamitry! Niech upadnie stary Rewolucyjny Front Kamitry!

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.