Cygara w rękach The Winged Hussars

Stało się! Po tygodniach mozolnego budowania wpływów Skrzydlaci Husarze dopięli swego i przejęli rządy w systemie Kamitra jednocześniej obejmując władzę na stacji orbitalnej Hammel Terminal. Jak do tego doszło?

„Nigdy nie ukrywaliśmy, że jednym z naszych ekspansyjnych celów jest system z rzadkim towarem luksusowym. Kamitra, jako że znajduje się relatywnie blisko naszego systemu domowego była naturalnym kierunkiem ekspansji” – mówi Mathias Shallowgrave, Hetman The Winged Hussars.

Droga do przejęcia Kamitry była jednak długa. Nakreślony przez strategów plan i postępowanie członków frakcji powodowały, że jak taranem Skrzydlaci system po systemie zbliżali się do Kamitry.

Jak dowiedzieliśmy się z anonimowych źródeł, nie wszystkie działania odbywały się zgodnie z planem. Dość luźna polityka frakcji, drobne nieporozumienia i brak dyscypliny u części pilotów powodowały, że kolejne cele oddalały się w czasie doprowadzając dowództwo do frustracji.

„Sprzed wiśni…. było ciężko, czasami bardzo ciężko.” – Cmdr Drakkainen

Mimo to Husaria parła w stronę Kamitry jak walec zdobywając władzę i wpływy w kolejnych systemach aż… natrafiła na mur w postaci Kamitry. Dotrzeć tam to jedno, natomiast przejęcie władzy to co innego.

Lavian Brandy and Camitra Cigars
R E K L A M A

„Sprzed wiśni…. było ciężko, czasami bardzo ciężko. Tak między nami mówiąc, pamiętam, żę brana była pod uwagę pomoc jednej z dużych frakcji z tą Kamitrą. Szczegółów już nie pamiętam. No… ale teraz po zdobyciu Kamitry, mozna powiedzieć, że takie rzeczy okazały się zbędne” – mówi Drakkainen, Pierwszy Oficer The Winged Hussars.

„Zdawaliśmy sobie sprawę z zapędów TWH, jednak pierwsze próby przejęcia przez nich władzy odpieraliśmy bez problemu. Panienka Aisling Duval o wszystkim wiedziała, jednak nie było potrzeby jej interwencji… Z perspektywy czasu stwierdzam, że mogliśmy poważniej podejść do tej sytuacji” – stwierdza Joel Hopkins, gubernator Kamitra Empire Pact.

Tak, „Wiśnia”. Wspomniana przez Oficera Drakkainena operacja okazała się długoterminową mobilizacją. Ogłoszona tuż po północy 7 marca 3304r. mobilizacja pilotów spowodowała, że ogromne siły Skrzydlatych Husarzy zostały przerzucone do Kamitry.

Od tej pory, przez ponad trzy tygodnie trwały intensywne działania kurierskie, transportowe i wojenne windujące wpływy Skrzydlatych do imponujących rozmiarów.

„Z perspektywy czasu stwierdzam, że mogliśmy poważniej podejść do tej sytuacji” – Gubernator Joel Hopkins

„Tego się nie spodziewaliśmy. Pamiętam, jak zostałem obudzony porannym commem z informacją, że nasze wpływy drastycznie spadły. Przyznam, że nie przejąłem się tym wtedy, zleciłem rutynowe działania…” – wspomina gubernator KEP – „Po tygodniu stałych spadków poprosiliśmy o pomoc sojuszników i gdyby nie przedłużająca się wojna w HIP 115584, w którą zostaliśmy uwikłani – za co nota bene winię TWH i wystosowałem już oficjalną skargę do Federacji Pilotów – udałoby nam się odwrócić sytuację”.

28 marca 3304 całkowicie zmiażdżona frakcja rządząca do tej pory systemem Kamitra oddała władzę i stację Hammel Terminal w ręce The Winged Hussars. Spowodowało to, że także niezwykle cenny towar, jakim są rzadkie cygara również jest pod nadzorem Skrzydlatych. Poprosiliśmy o komentarz w biurze prasowym Imperium, niestety zostaliśmy odprawieni z kwitkiem.

„Prosiliśmy o wsparcie Imperium, ale z racji tego, że są uwikłani w walkę w Plejadach, posiłki od nich były zaskakująco skromne. Niemniej to nie jest nasze ostatnie słowo i gwarantuję, że przejęcie władzy przez TWH w Kamitrze jest incydentem krótkoterminowym” – zapowiada Hopkins.

„Cygara są podstawą ekonomii Kamitry i w żaden sposób nie zamierzamy ograniczać pilotom dostępu do nich” – Hetman Mathias Shallowgrave

Zapytaliśmy Fenyla de Lechię – ambasadora The Winged Hussars, czy odniesie się do słów Gubernatora lecz z powodu braku czasu wynikłego z audytu stacji Hammel Terminal nie udało nam się otrzymać żadnej odpowiedzi. Dyplomata zapowiedział jednak wystosowanie oficjalnego oświadczenia.

Udało się nam natomiast otrzymać komentarz od Hetmana Skrzydlatej Husarii:

„Siły Kamitra Empire Pact zostały rozgromione przez husarskie jednostki bojowe. Hammel Terminal wiele razy okrąży jeszcze swoją planetę zanim KEP będzie w stanie podjąć jakiekolwiek działania odwetowe. Do tego czasu system będzie już zabezpieczony, a siły policyjne gotowe na jakikolwiek atak.”

Odniósł się również do obaw podzielanych przez wielu pilotów związanych z ograniczeniem dostępu do cygar:

„Absolutnie nie będzie żadnych nowych ograniczeń! Cygara są podstawą ekonomii Kamitry i w żaden sposób nie zamierzamy ograniczać pilotom dostępu do nich. Wręcz przeciwnie – będziemy się starać nawiązać nowe znajomości biznesowe i usprawnić handel cygarami tak, aby jeszcze bardziej wzmocnić lokalną ekonomię.”

Czyżby przejęcie systemu w ręce niezależnej frakcji miało stanowić nową jakość dla Kamitry? To się okaże w najbliższym czasie

– Cmdr Ryczypiór

2 odpowiedzi Cygara w rękach The Winged Hussars

  • Anonimowy  napisał(a):

    Chwała Husarii

  • Anonimowy  napisał(a):

    Zastanawiam się jak koszty zdobycia przez Husarię Kamitry przełożą się na wzrost ceny słynnych cygar. Już teraz krążą pogłoski o akcyzie wojennej, husarskim podatku i trzech opłatach manipulacyjnych. Zwyczajni obywatele jak zwykle zostaną wydy… – wykorzystani.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.