Kamitra – cygara, system i sytuacja polityczna

Hammel Terminal to stały punkt
wypraw wielu pilotów
fot. CMDR Pajk

System Kamitra ([5.53125, -183.40625, 63.84375]) jest stałym punktem w podróżach turystycznych do miejsc na pograniczu. Dla wielu pilotów jest też celem samym w sobie – Kamitrańskie Cygara sprzedawane tylko na Hammel Terminal są jedynymi w swoim rodzaju luksusowymi używkami, bardzo pożądanymi w galaktyce.

Powstające z kamitrańskiego „tytoniu”, czyli genetycznie modyfikowanych glonów hodowanych na Kamitra A1 cygara mają podobno bardzo ostry smak, który łagodnieje w trakcie palenia. Ich wyjątkowość tkwi jednak w odczuciach towarzyszących przy i przez krótki okres po paleniu. Smakosze twierdzą, że doświadczają jakby oświecenia połączonego z objawieniem, czują Boskość i zrozumienie świata, wszystko wydaje się być proste. Krążą plotki, że to właśnie dzięki cygarom z Kamitry powstały projekty broni AX. Same cygara są niestety bardzo uzależniające (mimo prac biotechnologów z Kamitry, którzy od dłuższego czasu próbują pozbyć się czynnika uzależniającego pozostawiając jednocześnie nietypową unikalność cygar). Mówi się, że wystarczy wypalić jedno cygaro, by odczuwać syndrom odstawienia. Jeden z inżynierów, Hera Tani, uzależniła nawet swoją pomoc od dostarczenia jej cygar z Kamitry. Mimo to, używka utrzymuje swój legalny status, być może ze względu na ich unikalność.

Smakosze twierdzą, że doświadczają jakby oświecenia połączonego z objawieniem, czują Boskość i zrozumienie świata, wszystko wydaje się być proste.

Nic więc dziwnego, że mimo położenia systemu i gospodarki opartej przede wszystkim na turystyce (i w znacznie mniejszym stopniu na rolnictwie podwodnym) populacja systemu przekracza 1,3 mld ludzi.

Sam system nie wyróżnia się niczym szczególnym – układ podwójny gwazdy typu M oraz brązowego karła typu T oddalonych od siebie o ok 186tys sekund świetlnych. Gwiazdy są stare, mają niemal 13 mld lat, planety są natomiast typu satelitarnego i okrążają tylko poszczególne gwiazdy. Co ciekawe, w systemie znajdziemy tylko planety skaliste – nie ma żadnej planety gazowej.

W systemie znajduje się jedna stacja typu Orbis – Hammel Terminal, oraz cztery bazy planetarne – po dwie na każdy układ planetarny gwiazd. Główną frakcją rządzącą w systemie i zarządzającą m.in główną stacją jest Kamitra Empire Pact (KEP) deklarująca przynależność do Imperium.

W ostatnich tygodniach sytuacja zmieniła się jednak diametralnie. Mimo jawnych protestów, Kamitra Empire Pact straciła większość wpływów na rzecz niezależnej frakcji The Winged Hussars (TWH). W obecnej sytuacji wojna wydaje się być nieunikniona, zwłaszcza że frakcja niezależna wszelkimi siłami stara się utrzymać wysokie wpływy.

Na szczęście receptury i produkcja cygar nie są połączone politycznie, więc można spodziewać się, że dostawy i produkcja na Hammel Terminal będą trwały nadal.

Aktualnie KEP prowadzi przegraną wojnę z HIP 115584 Bridge Organisation w systemie HIP 115584. Wojna okazała się wyniszczająca i bardzo prawdopodobne jest, że KEP wycofa się całkowicie z tego systemu… Za pasem też czeka już wojna w systemie Kamitra z TWH. Osłabiona KEP wydaje się być na straconej pozycji także w rodzimym systemie, ale jej przedstawiciele już odgrażają się, że nawet jeśli TWH przejmie władzę, będą walczyć dalej.

Co się stanie z cygarami po zmianie władzy? Tego nikt na tę chwilę nie jest pewny. Obecne wpływy TWH wskazują na to, że wojna toczyć się będzie o przejęcie stacji Hammel Terminal oraz przejęcie całego systemu. Możliwa jest chwilowa przerwa w dostawie cygar. Na szczęście receptury i produkcja cygar nie są połączone politycznie, więc można spodziewać się, że dostawy i produkcja na Hammel Terminal będą trwały nadal. Nie wiadomo jednak, niestety, czy Hetman TWHMathias Shallowgrave – nie zdecyduje się wprowadzić restrykcji na cygara. Być może także władze Imperium zechcą zdelegalizować używkę, nad którą stracili panowanie.

Wiele osób twierdzi, że przejęcie Kamitry przez niezależną frakcję może przynieść całemu systemowi wiele dobrego. Osobiście jednak nie sądzę, by Imperium bez walki oddało tak smaczny kąsek.

– Cmdr Ryczypiór

2 odpowiedzi Kamitra – cygara, system i sytuacja polityczna

  • Anonimowy  napisał(a):

    Niezależne źródła informują: Hetman BARDZO lubi cygara…

  • Hera Tani  napisał(a):

    To co się teraz dzieje to istny koszmar! Już mam problem z dostawami, a co dopiero będzie, jak się wojna zacznie? Mam nadzieję, że ten Hetman to czyta. Jak zablokują dostęp do cygar, to ta cała TWH ma bana na ulepszenia!

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.