[Aktualizacja – 10.04.3304] Czy coś ważnego ma wydarzyć się 6-7 kwietnia?

Informację podajemy za dyskusją na serwisie Steam

Nadajnik w systemie Pollux milczał przez długi czas, by uaktywnić się 5 kwietnia po godzinie 23:00 nadając komunikat: „Les sanglots longs Des violons De l’automne Blessent mon cœur D’une langueur Monotone” przechwycony przez pilota Cannon Research.

Wiadomość wysłana przez boję radiową w systemie Pollux

Komunikatem są pierwsze wersy poematu „Chanson d’automne” napisanego w latach 60-tych XIX wieku przez francuskiego poetę Paula Verlaine.

Utwór ten kojarzony jest często z wydarzeniami II Wojny Światowej dotyczącymi operacji Neptun – wstępnej fazy operacji Overlord. Został on użyty w celu informowania francuskiego Ruchu Oporu o nadchodzącej wkrótce operacji lądowania na wybrzeżu Normandii (tzw. D Day). Pierwsze trzy wersy wiersza informowały, że operacja ma rozpocząć się w ciągu dwóch tygodni. Kolejne trzy, że operacja rozpocznie się w ciągu 48h i ruch oporu powinien rozpocząć akcje sabotażowe.

Pojawienie się pierwszych sześciu wersów wiersza z nadajnika w systemie Pollux może oznaczać, że do 7 kwietnia coś ważnego może się zdarzyć lub może zostać ogłoszone. Analogicznie do zdarzeń z czasów II Wojny Światowej, gdzie komunikat również został nadany o godzinie 23:00, ale 5 czerwca 1944r operacja w Normandii rozpoczęła się 24h później.

Sam system Pollux jest systemem górniczym o niskim znaczeniu strategicznym. Jedynym elementem go wyróżniającym jest właśnie ten nietypowy nadajnik nieznanego pochodzenia. Jeśli transmisję nadała Organizacja AEGIS, mogła użyć tego systemu z powodu jego oddalenia i niepozorności.

Piloci Cannon Research nie wiedzą, czy chodzi o Thargoidów, Strażników, czy w ogóle o cokolwiek ważnego. Cała sytuacja to jedynie przypuszczenia związane z XIX wiecznym wierszem. Niemniej jeden z badaczy CR tak określił to odkrycie:

„W skali od dwudziestu do… /Wszystko, k*** w ogniu!/ to na pewno jest /Wszystko, k*** w ogniu!/”

– oprac. CMDR Ryczypiór

Aktualizacja 08.04.3304

Istnieją przypuszczenia, że w komunikacie podane zostało błędnie 6 wersów, oznaczających 48h zamiast 3 wersów oznaczających 2 tygodnie. 6-7 kwietnia nie zaobserwowano nic nadzwyczajnego (chyba że o czymś nie wiemy).

Na chwilę obecną nadal nie wiadomo, czy jest to jakiś żart, wiadomość bez żadnego znaczenia, czy po prostu błąd, gdzie zamiast trzech wersów pokazano sześć…

Swoją drogą jeśli prawdziwe jest to ostatnie przypuszczenie, dobrze że nadawca wiadomości nie był odpowiedzialny za wydarzenia z II Wojny Światowej, takie nieporozumienie mogło skończyć się porażką Aliantów w zdobywaniu przyczółka w Normandii.

Aktualizacja 10.04.3304

Otrzymaliśmy informację, że wszystkie przypuszczenia były błędne. Komunikat oraz sam nadajnik są miejscem pamięci dla CMDR Tonego Poxa, który odszedł w zeszłym roku. Poniżej przedstawiamy komentarz przedstawiciela inicjatorów akcji upamiętniającej zmarłego komandora:

„Do każdego pilota, który rozważał lub rozważa lot do systemu Pollux: Jestem pewny, że CMDR Tony Pox byłby bardzo zadowolony widząc, jak wielkie zainteresowanie wzbudza ten system i jak piloci ze sobą współpracują.”

Jedna odpowiedź na [Aktualizacja – 10.04.3304] Czy coś ważnego ma wydarzyć się 6-7 kwietnia?

  • Anonimowy  napisał(a):

    Spisek. Kupię jutro bataty do piwnicy bo znowu będą igrzyska bez obiadu.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.