Kim naprawde jest Jasmina Halsey

Niezależna dziennikarka Chukwuma Grant opublikowała artykuł na temat byłej federalnej prezydent Jasminy Halsey. Jest to zdaniem autorki obszerna analiza „wpływowego polityka uciekającego od polityki”.

Najważniejsze fragmenty artykułu zostały przedrukowane poniżej:

„Są tacy którzy uważają, że Jasmina Halsey zawsze chciała porzucić Federację i dołączyć do Sojuszu, gdzie obecnie piastuje stanowisko doradcy premiera Edmunda Mahona. Inni natomiast twierdzą, że po latach obcowania z brudną polityki, jej światopogląd się załamał tak – że rozpoczęła poszukiwania sensu poprzez pomaganie innym i oraz dążąc do porozumienia między mocarstwami „.

„Ale kluczowym wydarzeniem było zniszczenie Starship One, to ono zmieniło Halsey – było to coś, czego ona sama nie mogła zaplanować. Jej późniejsze „wizje” uczyniły ją politycznie toksyczną, przynajmniej jeśli chodzi o Federację. Nastawienie środowiska politycznego pozwoliło jej po prostu odejść od życia prezydenckiego i wszystkiego co z nim się łączy. W kapsule ratunkowej uciekła z nie tylko ze zniszczonego statku – uciekła przed swoją poprzednim życiem.”

„Krytycy twierdzą, że niezwykłe opowieści Halsey dotyczące spotkania z super-inteligentnymi istotami, oraz rzekomej wizji raju nie mają najmniejszego oparcia w dowodach. Ale czy w przestrzeni w której są Thargoidzi i Strażnicy można je łatwo zlekceważyć? Czy też może jej dziwaczne historie mają na celu zebranie ludzkiego poparcia, tym razem nie kapitału politycznego ale duchowego?”

„Pytanie brzmi czy Hasley wierzy w to co mówi czy wykorzystuje wiarę innych. Wielu w Sojuszu nie podoba się że ich lider przyjmuje porady od byłego pacjenta zakładu psychiatrycznego, a tym bardziej byłego prezydenta Federalnego. Nie wiadomo, czy jest wizjonerem, szaleńcem czy genialną manipulantką polityczną.”

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.