Śmierć Senatora zrodziła pytania o INRA

Morderstwo senatora Imperium, Nestora Cartesiusa, wywołało powszechną debatę i przyczyniło się do wzrostu zainteresowania działalnością Intergalactic Naval Reserve Arm (INRA).Dr Oskar Kincaid, historyk Sojuszu, badał kulisy sprawy:

„Działania INRA od zawsze budziły podejrzenia. Obecne dane sugerują, że organizacja była zaangażowana w biochemiczną wojnę z Thargoidami podczas ich pierwotnego ataku w 3100 roku. Krążyły nawet pogłoski o eksperymentach na żywych obiektach obcych, ale w tamtym czasie wiele osób było przekonanych, że to jedyny sposób na powstrzymanie wrogich sił.”

„Można się tylko domyślać dlaczego ta mroczna operacja sprzed półtora wieku miała doprowadzić teraz do śmierci senatora Imperium. Istnieje wiele udokumentowanych przypadków zemsty za działania w przeszłości, gdy jedna rodzina – lub jej zwolennicy – szuka zapłaty u innej. Historyczne motywy są często przekazywane przez więzy krwi”.

Jast Fernández, redaktor naczelny niezależnego oddziału medialnego, przedstawił bardziej szczegółowe informacje:

„Nie ulega wątpliwości, że motywem zabójcy były niedawne wydarzenia – odkrycie statku Komandora Jamesona, a także logów z baz INRA, które bezsprzecznie dowodzą, że Jameson został zmanipulowany i poświęcony przez tę organizację. Jeśli jeden z pradziadków Cartesiusa był za to odpowiedzialny, to oczywiśtym jest fakt, że senator mógłby stać się celem zemsty. Choć ciężko jest przejść z morderstwem do porządku dziennego, trudno też postrzegać je jako moralnie złe. Zdrada Komandora Jamesaona przez INRA to potworna niesprawiedliwość, która wołała o pomstę.”

Imperialne siatki informacyjne przekazały apel Senatora Pala Vespasiana:

„Strata mojego przyjaciela i kolegi w Senacie to straszna tragedia. Proszę uszanować tę śmierć i pozwolić rodzinie Nestora na przeżywanie tej tragedii w spokoju.”

Kapitan Niamh Seutonia, który przewodzi śledztwu IISS, również wydał krótkie oświadczenie:

„Hipotezy dotyczące motywów śmierci senatora Cartesiusa nie pomagają na tym sprawy. Obecnie prowadzimy kryminalne śledztwo na miejscu zbrodni i przeprowadzamy podstawowe badania. Opinia publiczna będzie informowana o faktach z przebiegu prac.”

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.