Federacja Kupiecka ogłasza Bonus Weekend!

Kolejne dni w galaktyce zapiszą się na kartach historii jako pierwsze tak rozległe w skutkach i jednomyślne działanie Federacji Kupieckiej zrzeszającej wszystkie większe centra handlowe ludzkości. Jej rada nadzorcza uchwaliła dzisiaj tzw. Bonus Weekend. Miażdżącą większością 4351 : 6 (trzech radnych nie głosowało z powodu nieobecności) przegłosowana została uchwała ustalająca maksymalną marżę na cenę netto towarów oraz interwencyjny skup towarów po zawyżonej cenie.


Rani Xiung, rzeczniczka prasowa Federacji Kupieckiej wygłosiła następujące oświadczenie:

„W dniach 24 – 30 maja Federacja Kupiecka ogłasza Bonus Weekend. Tą decyzją Federacja pragnie pobudzić międzygwiezdny handel towarami, który ze wzglądu na panujące nastroje związane z obawami o przyszłość i zagrożeniem ze strony Thargoidów mocno podupadł.

Zdajemy sobie sprawę, że tą decyzją narażamy na straty wiele rynków, jednak jesteśmy pewni, że długofalowy efekt pobudzenia ekonomicznego pozwoli szybko nadrobić zaległości.”

Niedługo po ogłoszeniu Bonus Weekend inżynier Elvira Martuuk wysłała list otwarty podpisany przez wszystkich inżynierów oferujących modyfikacje komponentów statków:

„Szanujemy i popieramy inicjatywę Federacji Kupieckiej. Ta decyzja (o uchwaleniu Bonus Weekend – przyp. red.) jest ważna w kontekście pobudzenia sytuacji ekonomicznej w zamieszkałej części galaktyki. Dużą odwagą jest sięgnięcie nie do czyjejś, a do swojej kieszeni, dlatego też my, niżej podpisani postanowiliśmy dołączyć się do akcji i w dniach  24 – 30 maja 3304 roku oferujemy wyższe poziomy ulepszeń w cenie o poziom niższych.

Mamy nadzieję, że dzięki temu handel galaktyczny ponownie rozkwitnie, a społeczności zapomną choć na chwilę o zagrożeniu.”

Nie wszyscy są jednak zadowoleni z tej decyzji. Dyrektorzy lokalnych oddziałów handlowych przygotowują protest, który jednak nie znajduje poparcia wśród społeczności. Karl Stevenson, dyrektor marketu w Miller Depot w systemie Barnard’s Star skrytykował uchwałę:

„Idea jest szczytna, ale moim zdaniem utopijna. Nikt jeszcze na dłuższą metę nie zyskał na rozdawnictwie i te kilka dni nic nie da. Po 30 maja wszystko wróci do stanu poprzedniego a my stracimy po wielokroć więcej, niż na samych marżach, czy skupie. Wielu z nas wzięło na siebie opłatę za postój i pobyt klientów, co pozwoliło przyciągnąć do siebie pilotów. W sytuacji, gdy jesteśmy pewni strat dodatkowe koszty spowodowane przez zwiększony ruch mogą doprowadzić mniejsze markety do ruiny.”

Uchwała przeszła z jedną poprawką wykluczającą rzadkie towary lokalne.

oprac. CMDR Ryczypior

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.