Wrogie Nastawienie Społeczności do Sekty Czczącej Thargoidów

Według raportów bezpieczeństwa reakcja opini publicznej na powstały kult czczący Thargoidów miesza nieufność z wrogością. 

Nienazwana sekta wierzy w nadejście tzw. Odległego Boga (Far God) i, w następstwie tego, wyginięcie całego rodzaju ludzkiego. Ich przypominające ule, inspirowane konsktrukcjami Thargoidów kaplice powstały na kilku niezależnych planetach w systemach Federacji i Sojuszu.

Siły bezpieczeństwa dokonały w tych miejscach wielu aresztowań za skierowane przeciwko kultowi incydenty. Należą do nich m.in. graffiti, uszkodzenie mienia, obelgi oraz napaść fizyczna. Nie odnotowano natomiast żadnych akcji odwetowych, prób obrony, czy próśb o pomoc ze strony kultystów.

Juanita Bishop, prowadząca kampanię na rzecz ochrony praw obywatelskich uważa, że ostrzega społeczeństwo przed prawdziwym niebezpieczeństwem:

„Jeśli tym miłośnikom Thargoidów odechciało się być ludźmi, nie powinno się im pozwalać na życie między nimi! Nasze rządy powinny spakować manatki tych śmierdzieli na statki i wysłać ich, by przyłączyli się do obcych, których tak bardzo kochają. Jeśli nie, to my ich powstrzymamy. Czy naprawdę chcecie, żeby te kreatury wpełzły w nocy do Waszych domów i robili różne obsceniczne i obce rzeczy z Waszymi rodzinami?”

W odpowiedzi na to ostrzeżenie wiele autorytetów obrało podobną retorykę do wypowiedzi radnego Quinna Damico z systemu Aranbarahun:

„Chciałbym zapewnić obywateli, że czciciele Odległego Boga może i są dziwni, ale w zasadzie są nieszkodliwi. Ponadto bezprawne działania przeciwko nim, a w szczególności podżeganie do przemocy, mogą prowadzić do konsekwencji karnych ściganych z urzędu. Prawo do wolności religii jest chronione przez przepisy obowiązujące we wszystkich systemach, w których sekta jest obecna.”

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.