Złodziej Ukradł Dzieło Sztuki – Specjaliści od Bezpieczeństwa Go Nienawidzą. Zobacz!

Bardzo tajemniczy i nieziemsko uzdolniony złodziej skradł cenne dzieło sztuki z miejsca nie-do-okradzenia.

Ten zbrodniczy czyn miał miejsce w Galerii Garden City na Turner’s World w systemie Alioth. Sprawę skomentował Sierżant Femi Abram z miejskiej policji:

„Ja.. nasi specjaliści od zabezpieczeń nie mają bladego… nie ustalili… jeszcze, jak to się mogło stać. Dzieło sztuki znajdowało się w tytanowym schronie otoczonym siatką plazmową, alarmami zbliżeniowymi i czujnikami termicznymi. Brakowało chyba tylko smoka siedzącego na schronie… No i dzisiaj rano, wchodzimy, patrzymy i… drzwi do skarbca otwarte, wszystkie systemy bezpieczeństwa wyłączone, gdyby był smok, to pewnie też leżałby trupem… Albo troll. Za to na ścianie ktoś nasprejował farbą mrugającego kota. Tzn. nie to, żeby mrugał, tylko z takim mrugnięciem… wiecie, nie?”


Skradzione dzieło sztuki to cyfrowy obraz zatytułowany bardzo oryginalnie – „Youscape”. Ten niezwykły okaz cyber-sztuki posiada mikrokamery połączone z węzłem SI, która odczytuje reakcję widza. Po pewnym czasie obraz zmienia się tak, by jak najlepiej trafiać w gust właściciela.

Chodzą słuchy, że Tod „The Blaster” Mcquinn, jeden z szerzej znanych inżynierów broni nie dawał się odciągnąć wpatrując się w obraz przypominający powtarzające się serie wybuchów małych statków kosmicznych.

Dzieło to zostało wystawione na aukcję, która miała odbyć się następnego dnia. Artysta i twórca dzieła, Barclay Uxor, powiedział mediom:

„Jakaś szumowina jedna, podludź, glista ludzka, !@#! (pozostałe inwektywy nie nadają się do publikacji, przyp. red.) okradła nas, Was, wszystkich! Całą artystyczną społeczność z przełomowego osiągnięcia sztuki! Kosztowało mnie to miliony! Miliony kredytów! A pozostawienie zwykłego bazgroła w miejscu… miejscu tej… zbrodni! To ostateczna zniewaga! No ukradł, no…”


Siły bezpieczeństwa Garden City nadal prowadzą śledztwo, ale jak do tej pory bezskutecznie.

Jedna odpowiedź na Złodziej Ukradł Dzieło Sztuki – Specjaliści od Bezpieczeństwa Go Nienawidzą. Zobacz!

  • Unknown  napisał(a):

    Miliony kredytow? Phi… z czym do pracujacych pilotow. Dam mu te miliony za schemat i bede rozdawal te chinskie badziewie pasazerom gdy beda wysiadali w Vela Dock.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.