Aresztowano Admirała Sojuszu

Członek Rady Admirałów Sojuszu został aresztowany przez trójstronną grupę zadaniową prowadzącą śledztwo w sprawie League of Reparation.

Admirał George Varma został zatrzymany przez kapitan Niamh Seutonią oraz starszą agentką Tanyą Ramirez w trakcie spotkania personelu admiralicji na stacji Donaldson w systemie Alioth. Pomimo protestów admirał został aresztowany i przekazany do chronionego obiektu.

Kapitan Seutonia wygłosiła krótkie oświadczenie dla mediów:

„Próbowaliśmy ustalić, w jaki sposób League of Reparation otrzymała dostęp do technologii wojskowych: broni, sprzętu oraz metod szyfrowania. Mamy dowody, że admirał Varma potajemnie przekierowywał transporty sił obrony Sojuszu do komórek terrorystycznych. Jest duże prawdopodieństwo, że Varma jest Nexusem i koordynuje działania organizacji. Postępujemy według tego założenia.”

Aresztowanie admirała spowodowało dyplomatyczne perturbacje. Ambasadorzy Federacji i Imperium zostali wezwani przed Zgromadzeniem Sojuszu. Członek Rady Jed Trager powiedział The Alliance Tribune:

„Dla Federalnej Agencji Wywiadowczej i Imperialnej Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego przejęcie admirała Sojuszu jest skandalicznym przekroczeniem uprawnień i nie przejdą z tym do porządku dziennego.”

Rada admirałów wezwała do przeprowadzenia niezależnego śledztwa w celu zweryfikowania oskarżeń nałożonych na admirała Varmę. Premier Edmund Mahon złożył publiczne oświadczenie:

„To był ogromny wstrząs, ale materiał dowodowy zebrany przeciwko admirałowi Varmie jest ogromny. Jestem przekonany, że proces sądowy będzie sprawiedliwy, a nasz przedstawiciel w ramach trójstronnej grupy zadaniowej to zapewni.”

Zastępca inspektora Klatt nie skomentowała powyższych informacji.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.