Przegląd Tygodnia

Witamy w przeglądzie tygodnia, gdzie przedstawiamy skrót informacji, które pojawiły się ostatnio w sieci GalNet!

Zaczynamy od informacji o aresztowaniu Georga Varmę, członka Rady Admirałów Sojuszu. Admirał został zatrzymany przez trójstronną grupę zadaniową prowadzącą śledztwo w sprawie League of Reparation. Oskarża się go o kierowanie transportów towarów z jednostki obronnej Sojuszu do komórek terrorystycznych. Jest bardzo prawdopodobne, że Varma koordynował działania organizacji pod pseudonimem ’Nexus’

Kolejna wiadomość dotyczy wojny religijnej. Kościół Odwiecznej Pustki (The Church of Eternal Void) wypowiedział świętą wojnę tajemniczej sekcie czczącej Thargoidów, zwanej kultem „Odległego Boga” (Far God). Zapowiedź wojny z niesławnym kultem podbiła mocno notowania Kościoła, zwiększając mu wielokrotnie poziom wsparcia społeczności. Władze przypomniały jednak, że kult „Odległego Boga” traktowany jest jak każda inna religia i ze względu na wolność wyznania jakiekolwiek przejawy agresji w stosunku do niego będą ścigane i traktowane jako przestępstwo na tle religijnym.

Wiadomością, którą żyje całe Imperium, cała Federacja i zapewne cała galaktyka jest ta przedstawiająca szczegóły ślubu Aisling Duval z Jordanem Rochesterem. Uroczystość ma już ustaloną datę i wygląda na to, że wszystko jest na dobrej drodze do ślubu. W dalszym ciągu pojawiają się zarówno krytyczne, jak i pochlebne komentarze.

Któż nie chciałby położyć się spać jako zwykły mieszkaniec jednej z planet Federacji, a wstać jako obrzydliwie bogaty celebryta? Nawet w XXXIV wieku jest to możliwe! Cała galaktyka przygląda się poszukiwaniom zwycięzcy Wielkiej Loterii Federacji. Każdy przetrzepuje swe kieszenie, komunikatory, kieszenie i komunikatory bliskich, czy nawet tych nieznajomych (nie popieramy!) w poszukiwaniu szczęśliwego losu. Jego kupno zostało zarejestrowane, ale nie wiadomo kto i kiedy go kupił. Pojawiło się wielu pretendentów (nawet w komentarzach pod naszą informacją), ale nikt nie zdołał udowodnić posiadania losu, a tym samym niesamowitej fortuny!

A co powiecie na wsparcie budowy placówki badawczej? Następna wiadomość to informacja o pomyśle organizacji Cobra Wing, by zbudować niezależną placówkę badawczą w systemie Ebor. Placówka będzie miała na celu prowadzenie badań nad Thargoidami skupiając się przede wszystkim na komunikacji międzygatunkowej.

Na koniec – Bankiet inauguracyjny Akademii Pilotów Imperium imienia Admirał Miry Tiverion. Cóż to była za impreza! Goście zostali uraczeni egzotycznymi potrawami i napitkami, których trudno szukać w jednym miejscu w galaktyce. Było to możliwe dzięki poświęceniu i współpracy wielu niezależnych pilotów, którzy wsparli tę wspaniałą inicjatywę! W imieniu organizatorów – Didiomanja Emperor’s Grace – Dziękujemy!

To już wszystkie wiadomości z ubiegłego tygodnia! Trzymajcie się ciepło i dziękujemy, ze jesteście z nami! Aha, jeśli wygrałaś lub wygrałeś główną nagrodę w Wielkiej Loterii Federacji, zgłoś się do nas! Załatwimy wszystko zachowując Twoją anonimowość… za drobną opłatą 10% wygranej!

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.