Czarne chmury nad Drakkainenem

Gęstnieje atmosfera wśród społeczności pogranicznych systemów za sprawą konfliktu o władzę nad jedną z największych organizacji tego regionu – The Winged Hussars. Redakcja Echa Przestrzeni tylko dziś odebrała setki donosów dotyczących najwyższych rangą oficjeli Skrzydlatych.

Większość z nich to brednie – np: że CMDR Fenyl de Lechia samodzielnie przeprowadził akcję w 22 Gamma Piscis Austrini całkowicie ignorując jasne rozkazy, że rotmistrz podczas lotów ma blackouty i potrafi go wyrzucić po drugiej stronie galaktyki, że ktoś widział CMDR Maniga, który najprawdopodobniej pod wpływem substancji odurzających uderzył w boję komunikacyjną w systemie Pollux – ta po tym incydencie zaczęła nadawać komunikat po francusku… Wreszcie, że CMDR Ryczypior przed wejściem do redakcji Echa Przestrzeni wstąpił do monopolowego, z którego wyszedł z dwiema siatami „czegoś brzdęczącego”… Naprawdę? To jawne pomówienia! Poza tym, to był bigos w słoikach!

REKLAMA

Dlatego nie zamierzaliśmy długo weryfikować tych spraw, do czasu otrzymania pewnej informacji. Otóż anonimowe źródło, które poprosiło o nieujawnianie danych osobowych zaznaczając, że możemy go nazwać Nieszkodi, doniosło o planowanym zamachu na obecnie dzierżącego buławę Hetmana, CMDR Drakkainena.


„Tym żyje każdy korytarz na Gutierrez Arsenal. Mówią, że jeśli Drakkainen nie odda władzy dobrowolnie, zwolennicy Shallowgrave’a przeprowadzą operację specjalną pod kryptonimem >Zniszczenie Gada<„

Jakkolwiek brzmi to niedorzecznie, to sytuację zmienia fakt, że Gutierrez Arsenal to stacja naziemna w systemie Autamkindia, gdzie obecny Hetman zezwolił na działalność dwóm frakcjom powiązanym z Federacją Pilotów.

„Może to i plotki, ale nabierają sensu, gdy spojrzeć na fakt, że od kilku dni przybywa w systemie wielu pilotów sympatyzujących z Yurim Gromem” – dodaje źródło.

Wydaje się, że agitacje polityczne manifestujące się do tej pory słownymi przepychankami i docinkami przechodzą na płaszczyznę siły ognia. Zwolennicy Yuriego nie grzeszą subtelnością w rozwiązywaniu problemów – czy możemy się więc spodziewać akcji ofensywnych? Czyim poplecznikiem jest Yuri? Drakkainena? Shallowgrave’a?

Pikanterii sprawie nadaje fakt, że widziano charakterystyczną „Poharataną” – statek flagowy byłego Hetmana, jak lądował na Gutierrez Arsenal.

„Podobno nawet zjawil sie tutaj Hetmanus Emeritus, ale sam go nie widziałem. Ludzie mówią, że rzekomo przechadzając sie z jednym z androidow miał powiedzieć: >Załatwiajmy wszystkie problemy tutaj, najciemniej jest zawsze pod latarnią< Kilkanaście godzin później opuścił stację.”

Jeśli wierzyć pogłoskom, to Shallowgrave stoi za machinacjami związanymi z frakcjami Federacji Pilotów w Autamkindii. Niestety, kontrola lotów nie zarejestrowała żadnego skanu, czy nawet manifestu lotu „Poharatanej” – Anacondy byłego Hetmana.


„Jest wielu takich co ową >Poharataną< widzieli zadokowaną, a jeden z moich bliskich znajomych, pracujacy w kontroli stacji dostał odgórny zakaz skanowania pewnych statków”

REKLAMA:

HUSARSKI KORPUS LOGISTYCZNY  –  TWÓJ PEWNY START W GALAKTYCE

 Wierzyć lub nie, coś na pewno dzieje się w Autamkindzie. Fakty są następujące:
– w systemie pojawiły się dwie frakcje powiązane z Federacją Pilotów – to samo w sobie jest dziwne patrząc na działania prewencyjne Skrzydlatych, by nie dopuścić do sytuacji, gdy choćby jedna organizacja miała pojawić się w pobliżu;
– kontrola lotów raportuje o zwiększonym ruchu nieznajomych pilotów, sympatyzujących z Yurim Gromem – wróży to konfliktem zbrojnym. Niestety rozwiązania pokojowe w wykonaniu Gromowców są, delikatnie mówiąc, brutalne.

Na koniec – czym jest operacja „Zniszczenie Gada”?


„Operacja ma być zamachem na Hetmana. Nie wiem w sumie, czy na obecnego, czy byłego… może na obu? Planowana jest podczas jednego z przyszłych eventów, ale ciężko powiedzieć, którego.”

Ostatecznie źródło podaje:

„Bez logów nie ma całkowitej pewności, czy to była rzeczywiście >Poharatana<, czy Emeritus tam był. Istnieje możliwość, że jest to akcja mająca odwrócić uwagę od osoby trzeciej…”

To już kolejna informacja dopuszczająca możliwość uczestnictwa trzeciej, na razie nieustalonej strony konfliktu władzy. Tylko kto byłby na tyle potężny i jednocześnie na tyle zdeterminowany, by bez skrupułów wykorzystać walkę o władzę do własnych celów i, być może, do jej przejęcia?

4 odpowiedzi Czarne chmury nad Drakkainenem

 • Anonimowy  napisał(a):

  Walka buldogów pod dywanem. Jest jednak tajemnicą poliszynela, iż prócz wymienionych trzech stron konfliktu w starciu uczestniczą także cztery kolejne. Nic więcej nie powiem jednak pióra będą latać.

 • Anonimowy  napisał(a):

  Czy ktoś zastanawiał się kto finansuje Echo Przestrzeni? Widać tylko reklamy Baru 11 Parseków i HKL – dwa twory Emeritusa. Przypadek?

 • CMDR Ryczypior  napisał(a):

  Czy HKL to twór Shallowgrave'a? Spierałbym się. Natomiast z 11 Parsecs mamy umowę barterową

 • Anonimowy  napisał(a):

  Wszyscy dobrze wiemy, że nic nie dzieje się bez zgody Emeritusa, kogo próbujesz zwieść?

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.